Turizm Fuarında Taraklı Rüzgarı

Turizm Fuarı'na 3.kez katılan Taraklı Belediyesi, ilçenin tarihsel ve turistik anlamda tanıtımını gerçekleştiriyor.

İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ


Turizm Fuarı'na 3.kez katılan Taraklı Belediyesi, ilçenin tarihsel ve turistik anlamda tanıtımını gerçekleştiriyor.

Stantta ziyaretçileri Taraklı Kent Konseyi Başkanı Naim Nalbant, İbrahim Günay ve Kaşık Ustası Sabri Özşahin ve Hüseyin Arvasi karşılıyor.

Taraklı Belediyesi'nin üçüncü kez katılım sağladığı Turizm Fuarı'nda birçok kişi Taraklı standına büyük ilgi gösteriyor. Kaşık ustası Sabri Özşahin yer aldığı stantta ilçenin tarihsel ve turistik anlamda tanıtımı gerçekleşiyor. Taraklı’nın yöresel lezzetleri Köpük Helvası ve Uğt’un tanıtımının yapıldığı stantta Taraklı Kent Konseyi Başkanı Naim Nalbant’da ziyaretçilere bilgiler veriyor.

Turizm potansiyeline arttıracağız

Taraklı’nın tanıtımına katkı ve ilçe turizminin kalkınması amacıyla Sakarya Valiliğinin de katkılarıyla Travel Turkey İzmir-Turizm Fuarı'na katıldıklarını kaydeden Taraklı Kent Konseyi Başkanı Naim Nalbant,"Üçüncü defa Turizm Fuarı'na katılım sağlanıyor. İlçemizin turizm sektöründeki potansiyelini arttırmak istiyoruz. Bu amaçla katılım sağladığımız fuarda standımıza olan ilgi bizleri de memnun ediyor" dedi.

Taraklı tarihi ve turizmi

Taraklı’nın tarihsel ve turistik anlamda zengin bir bölge olduğunu kaydeden Nalbant “Taraklı’da tarihi konaklar mevcut.Bu konaklar turizme hizmet veriyor.Bu anlamda konakların tanıtımını da yapıyoruz.Kültürel Karagöl yaylasını ,kaplıcaları kurduğumuz sta ndımızda ilçemizin bu zenginliklerini tanıtıyoruz" diye konuştu.

Kaşık Ustası Sabri Özşahin Turizm Fuarı'nda

Taraklı lı Kaşık Ustası Sabri Özşahin’de değişk yerlerde festival ve fuarlarda ziyaretçilerle bir araya geldiğini belirterek ,"Geçtiğimiz hafta sonu Kayseri’de düzenlenen fuara katıldım.Şimdi dede fuarda İzmirli vatandaşların huzurundayım.Şimşir kaşık ve yapımını tanıtıyorum. Böylelikle ulusal ve uluslararası alandan gelen ziyaretçilerimiz hem Taraklı’yı hem de Taraklı’daki ağaç el sanatlarını ve kaşıkçılığı yakından tanıma fırsatı buluyor" diye konuştu.

#

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.