YENİGÜN’de Zevkle Heyecanla 16 yıl…

Hep birlikte nice senelere YENİGÜN ile
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ

14 Şubat 2000 tarihinde Sakarya’lı okurlarımızla buluşturduğumuz YENİGÜN Gazetemiz 17. yayın yılına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Yayın hayatına başladığı günden beri TARAKLI’da gündemi belirleyen renkli içeriği ve özel haberleriyle tarafsız bir şekilde Basın Meslek İlkeleri doğrultusunda haber yapmayı kendine ilke edinen gazetemiz ilk günkü heyecan ve duyguyla yayın hayatına devam ediyor.

Kurulduğu 14 Şubat 2000 tarihinden bu yana gazetemiz TARAKLI’dan günlük haberleri okuyucusu ile buluşturmaktadır.

16. yayın yılını tamamlayarak 17. yılına girmenin mutluluğunu yaşayan gazetemiz geride bıraktığımız 16 yılda TARAKLI’nın gerçek ve perde arkasında kalmış olan sorunlarının gündeme gelmesinde ve çözülme noktasında önemli rolü olmuştur. Gazetemiz ilk günkü heyecanla aynı çizgide yayın hayatına devam ediyor. YENİGÜN Gazetesi TARAKLI Temsilcisi olarak yaptığım işi benimseyerek bir kamu hizmeti olarak görüp Basın Ahlak İlkeleri çerçevesinde kamuoyuna doğru, tarafsız ve hızlı haber alma noktasında habercilik anlayışına uygun şekilde devam etmekteyim.

16 yıldır gazetemizi takip eden tüm okurlarımıza, herkese sonsuz teşekkür ediyorum.

Gazetemizin kurucusu merhum Necdet Güngörsünİsmet Paşa’nın dediği gibi “Namuslu İnsanlarda Namussuzlar kadar cesur olmalı” dedikten sonra gazeteciliği çok sevdim. Manevi desteğini benden hiç esirgemeyen merhum Necdet Güngörsün’e bu vesile ile bir kez daha Allah’dan rahmet diliyorum

Önemlebelirtmek istediğim bir şey var. YENİGÜN Gazetesi, her şeyden önce sizlerin sesidir. Siz haksızlığa uğradığınızda, bizzat gelip derdinizi anlatabilir, çözüm arayışına gazetenin öncülük etmesini bekleyebilirsiniz.

İlçede görev yapan herhangi bir idarecinin, size haksızlık yaptığına inanıyorsanız, haklı olduğunuz halde, elinizden bir şey gelmiyorsa, yine bu gazete sizin sesinizi çok daha üst makamlara duyurabilir. Siz haklı iseniz, bu gazete sizin hakkınızı sonuna kadar savunacaktır.

Başarılarınız olduğunda YENİGÜN Gazetesi sizin yanınızda yer alıp başarınızı paylaşacak, gerekli mercilere ulaşmasını sağlayacaktır. Daha bu örnekleri o kadar çoğaltabiliriz ki.

Eğer TARAKLI’da YENİGÜN Gazetesi varsa, o sizin gazetenizdir. Her zaman sizin de sesiniz olacak, sizin hakkınızı arayacak, sizin daha kaliteli bir yaşam sürmeniz için elinden gelen çabayı gösterecektir. Bütün bunların ardından YENİGÜN Gazetesini okumanız konusunda ne kadar duyarlı olacağınız ise tamamen kendinize kalmış bir şey.

Lay-lay-Lom" türküsü söyleyerek gazetecilik yapmadığımızı her zaman söylüyoruz

YENİGÜN Gazetesi tarafsız bir gazete hüviyeti kimliğini muhafaza edip tarafsız haber yapmaya devam edecektir. TARAKLI İlçemizin menfaatlerini dile getirmemde bana her zaman destek olan İmtiyaz sahibimiz Sayın Halil İbrahim Balcı, Genel Müdürümüz Nazan Güngörsün, Sorumlu Müdürümüz N. Müjdat Çetin, Yazı İşleri Müdürümüz Ekrem Ürdüç, Halkla İlişkiler ve Reklam Müdürümüz Emin Can, Spor Müdürümüz A. Fikri Aşık ve tüm gazete çalışanlarının büyük emekleri vardır. Onun için her şeyden önce bu şahsiyetlere teşekkür ediyorum

YENÜGÜN Gazetesi dizaynında Sayın Cevdet Güngör, Abdullah Çelik, Seyfi Yücel, İlhan Düzgün, Murat Kaba, Salim Özyılmaz, Ahmet Şen, Abdullah Can, Fatma Fidan ve aramızda olmayan ayrılan yazarlarımızın YENİGÜN Gazetesinde şahsımda büyük emekleri ve unutulması mümkün olmayan heyecanları vardır. Hele hele işin mutfağında her gün kahrımızı çeken kardeşlerimin çok büyük emekleri vardır.

Evet Sevgili Dostlar yazmaya devam edecek olursam o kadar çok yazacak şey varki hepsi mazide kaldı. Geride bıraktığımız 16 yılda YENİGÜN Gazetesi’nde geçirdiğim günlerin hiçbir anından pişman değilim. Bilhakis Çok mutluyum.

Karvizit bastırmadan, logo kullanmadan 16 yıl. Dile kolay…

TARAKLI’nın sesi olmaya devam edeceğiz

Hep birlikte nice senelere YENİGÜN ile

Kalın sağlıcakla.

Görüşmek dileğiyle Hoşçakalın


#

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.