Bayram tatili Taraklı'ya yaradı

Tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken Taraklı ilçesinde bayram tatili dolayısıyla butik otel ve konakların doluluk oranı yüzde yüze ulaştı.
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ

Tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken Taraklı ilçesinde bayram tatili dolayısıyla butik otel ve konakların doluluk oranı yüzde yüze ulaştı.

 ''Cıttaslow'' (Sakin Şehir) birliğine üye olarak adını duyuran Taraklı'da, 9 günlük bayram tatili nedeniyle yerli ve yabancı turist sayısında artış yaşanıyor. Kültürel zenginlikleri ve doğal güzellikleriyle ilgi çeken ilçede hizmet veren butik otel ve tarihi konakların doluluk oranı yüzde yüze ulaştı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, tatilcilerin ilçeye olan ilgisinin her geçen gün arttığını belirtti.

İlçede restorasyonu yapılarak turizme açılan konakların tatilcilerin beğenisini kazandığını vurgulayan Özkaraman, ''Osmanlı döneminden kalma han, hamam, cami, çeşme, ve konakların güzelliğini keşfetmek isteyenler ilçemize yoğun ilgi gösteriyor. İlçeye, bayram tatilinde çeşitli turlar ve geziler kapsamında pek çok turist gelmekte. Restorasyonu tamamlanan geleneksel Türk evlerinden dönüştürülen yaklaşık 200 yatak kapasiteli otel ve konakların, bayram tatili için yapılan rezervasyonları şu anda dolmuş durumda'' dedi.

Özkaraman, Taraklı'nın turizm potansiyeli yüksek bir yöre olduğunu anlatarak, ''Tatilcilerin, Taraklı'ya olan ilgisi her geçen gün artıyor. İlçemiz, tarihi eserlerin yanı sıra, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bir doğaya sahip. Şu anda yoğun rezervasyon talebi devam ediyor. Konaklama talebini karşılamak için, ilçede yaşayan vatandaşlarımızın evlerini turistlere açması çağrısında bulunuyoruz. Böylece daha fazla turisti ağırlama imkanına kavuşacağız. Özellikle ev pansiyonculuğunun gelişmesine büyük önem veriyoruz. Taraklı, dünyanın en sakin şehirlerinden biri olarak kabul edildi. Biz de bu sayede turist sayısının artacağını düşünüyoruz'' diye konuştu.

#

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.