Yaz Kur’an Kursu Talebelerine Havuz Keyfi

Yaz Kur’an Kursu öğrencileri, sosyal etkinlik programı çerçevesinde Taraklılara Hizmet Derneği (TA-Hİ-DER) tarafından yüzme havuzuna götürüldü.
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ

Taraklı Müftülüğünce açılan Yaz Kur’an Kursu’na, öğrenci katılımının ve kursa katılan öğrencilerin motivasyonunun sağlanması amacıyla sosyal etkinlik programları düzenlediklerini ifade eden Dernek Başkanı Alaattin Özçayır; TA-Hİ-DER üyeleri tarafından 26 Kur’an Kursu talebesinin Pamukova Spor Kompleksine götürüldüğünü söyledi.

Aile velilerinin izni ile gerçekleştirilen program kapsamında kiralanan yüzme havuzunda, yüzme bilmeyen çocuklara büyükler tarafından yüzme egzersizleri yaptırıldı.

“Yüzmek, Unutulmuş Bir Sünnet”

TA-Hİ-DER Başkanı Özçayır, yaptığı açıklamada: “Etrafı denizlerle çevrili olmasına rağmen ülkemizde maalesef yüzme oranı çok düşük. Bu itibarla ‘unutulmuş bir sünnetimi meydana çıkarana, yüz şehit sevabı vardır’ diyen bir Peygamber’in müntesipleri olarak, neslimize ilmi ve ahlaki değerlerin yanında ‘yüzme’ gibi hayati önem taşıyan melekeler kazandırmaya çalışıyoruz. Peygamber Efendimiz'in bu sünnetinin hayat bulmasına katkı sağlayan genç TA-Hİ-DER üyelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Özçayır ayrıca; bu yıl 3’ünsü düzenlenen havuz programının, Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine yönelik sosyal etkinlik programlarının sadece bir parçası olduğunun; havuz-yüzme programına ek olarak mahalle oyunları, futbol, sinema, piknik ve sair programlarla Kur’an Kursunun, çocuklar için eğlenceli bir hale getirildiğinin altını çizdi.


#

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.