Başkan Özkaraman Tarihi Kentler Birliği Toplantısında

Tarihi Kentler Birliği belediye başkanları Gaziantep’te toplandı.
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ

Toplantı kapsamında Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman beraberinde Belediye Meclis üyes, Mustafa Çelikpençe ile Gaziantep’e gitti. Tarihi Kentler Birliği Üyeleri ile karşılıklı fikir alış verişlerinde bulunan Belediye Başkanları ilçelerinde kültürel anlamda başlatmış oldukları çalışmaları anlattı.

Tarihi Kentler Birliği’ne bağlı il ve ilçelerin belediye başkanları 23-25 Eylül Tarihleri arasında “ANADOLU BULUŞMASI” Kapsamında Gaziantep’te buluştu.Programa 100’ü belediye başkanı olmak üzere yaklaşık 350 meclis üyesi ile belediye yetkilisi katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Eski Bakanı ,Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in başkanlık ettiği heyet Gaziantep Sanat ve Kültür Merkezi (Eski Adliye), Hamam Müzesi, Hışvahan, Kültüryolu ve Antep Kalesi çevresinde bir dizi gezi yaptı.Tarihi Kentler Birliği Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve beraberindeki heyet ile birçok tarihi ve kültürel mekanları gezen konuklar Gaziantep’in turizm yönüne dikkat çektiler. Konuklar, Gaziantep’in projelerinin örnek olmasını ve diğer şehirlerde de uygulanması temennisinde bulundular.

Gaziantep Büyükşehir belediye başkanı Fatma Şahin, Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı ve ÇEKÜL Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen ile birliğe üye diğer belediye başkanlarının da katıldığı tarih ve kültür gezisinde, Gaziantep’in kültürel mirası ile tarihi geçmişini anlatarak, Gaziantep’in gastronomi kentinden de bahsetti.

#

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.