İHH Başkanı Aydın Taraklılılardan Acele Etmelerini İstedi

Önceki gün Taraklı’yı ziyaret eden Sakarya İHH Başkanı Sabahattin Aydın, TA-Hİ-DER üyeleri ile birlikte Kaymakam Muhammet Kaya, Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, İlçe Müftüsü Faruk Güneş, İlçe Emniyet Amiri Cem Çiftçi ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Faruk Serkan Yılmaz ile Taraklı Belediyesi’nde bir araya geldi.
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ

Suriye’de yaşanan insanlık dramı hakkında bilgi veren Aydın, Taraklılara Hizmet Derneği (TA-Hİ-DER) aracılığı ile her yıl şubat ayında yaptıkları yardım kampanyasının, bu sene bir an önce başlatılması gerektiğine dikkat çekti.

Sakarya İHH Başkanı Aydın, verdiği bilgide: “Suriye rejiminin, Amerikan ve Rus uçaklarının Halep ve çevresine düzenledikleri saldırılar, bölge halkını açlıkla da savaşmak zorunda bırakmıştır. Un stoklarının bitmesi nedeniyle sınırımızda ve iç kesimlerdeki fırınların 10 gün boyunca faaliyeti durmuştur. Bu ay içerisinde Türkiye çapında başlattığımız un kampanyaları ile fırınlarımız tekrar faaliyete geçse de yeterli üretim yapılamamaktadır” dedi.

TA-Hİ-DER’e Ziyaret

Taraklı Belediyesi’nden sonra TA-Hİ-DER hizmet binasını ziyaret eden Sabahattin Aydın, burada TA-Hİ-DER Başkanı Alaattin Özçayır ile yürütülecek un kampanyası hakkında istişarede bulunarak, dernek üyelerinden kampanya için destek sözü aldı. Aydın, önceki yıllarda düzenlenen yardım kampanyalarında Taraklı’nın hep başı çektiğini belirtti ve nüfusuna göre Sakarya’da yardımlaşmada birincinin hep Taraklı olduğunu, Taraklılıların yine gereken fedakarlığı göstereceğine inancının tam olduğunu ifade etti.

“Verilmiş Sadakamız Varmış”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TA-Hİ-DER Başkanı Alaattin Özçayır: “15 Temmuz gecesi Türkiye olarak biz de bir iç savaşın eşiğinden döndük. Bir gecede Suriye gibi olabilirdik. Verilmiş sadakamız varmış ki bu belayı defettik. Yine verilmiş sadakamız olsun ki Allah bizi gelebilecek büyük afetlerden yine muhafaza etsin” dedi. Özçayır, Taraklı halkının bu şuur içerisinde kampanyaya gereken desteği vereceğine inandığını ifade etti.  


#

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.