2019 Yerel Seçimleri..

Sohbetlerde 2019 Yerel Seçimleri

Yerini Almaya Başladı
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ
Yayın: Güncelleme:

Günlük olağan sohbetlerimizde mutlaka “siyaset” konuşuyoruz. Bu yazımda amacım bir “Algı” yada “Ense traşı” yapmak değil. Burada önemli olan husus

yaklaşan seçimlerdir. Velâkin 2019 yılı seçim yılı olacaktır

Şöyle bir çevreme baktığımda siyaseti ve yapılacak seçimleri konuşmaya başladık

Benim siyasi görüşüm belli. Fakat farklı bir bakış ile konuyu yorumlamak durumunda olduğumu da biliyorum. Yapacağım yorumun çok tartışılacağını da biliyorum Bu yorumlardan bir sonuç çıkartmak veya kabul etmek acizliktir. Yorumlarımın sohbetler üzerinden sadece klavye üzerinde olduğunun bilinmesini isterim.

“Laf olsun torba dolsun” diye de yazmıyoruz elbette.

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman 3. dönemini tamamlamak üzere. 2019 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde şu duruma göre aday olabilmesi mümkün değil. -AK Parti’de 3 dönem başkanlık yapan tekrar aday olamaz- kuralı Özkaraman’ı minder dışında bırakıyor.

AK Parti apar topar 3 dönem kuralını kaldırırsa ne olur? Bu defa Tacettin Özkaraman “Başarılı mı”Başarısız mı” değerlendirmeleri yapılacak

Tacettin Özkaraman “Bismillah” deyip “Aday oluyorum” derse mindere hangi yiğit çıkarsa çıksın iş biter

AK Parti’de Tacettin Özkaraman aday yapılmazsa ne olur?

“Özkaraman başarılı değil” diyen herkes aday olur. Öyle ki Erdoğan’ın fotoğrafı ile seçime gireceklerini düşünüyorlar.

AK Parti ve MHP yerel seçimlerde ittifak yapacak olursa bu ittifakın Taraklı’ya yansıması bana göre iki partinin de tabanının kabul edeceği çatı aday ile yerel seçimlere katılacağının altını çizmek isterim. Bu durumda da belediye meclis üyeliği seçimi de çok çekişmeli geçer

CHP’nin Taraklı İlçe Başkanı Kadir Güneş “2019 yerel seçimlerinde iddialı aday ile ortaya çıkacağız” diyor

Zaman zaman konuşuyoruz Yerel seçimler hakkında fikrin nedir? ” diye sorduğumda “Köprülerin altından çok sular akacak” diye anlatıyor.

CHP Grup Başkan vekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un İl Başkanı Erdoğan Isır’ın hatta CHP Genel Başkan yardımcısı Bursa Milletvekili Taraklı’nın gelini Lale Karabıyık’ın PM üyesi Ayça Taşkent’in ciddi anlamda bir koşturmaca içerisinde olduklarını biliyorum. Herkes elini taşın altına koymaya hazır. Yıllar sonra CHP gerçekten bu yerel seçim öncesi çok hareketli.

Şayet yerel seçimlerde AK Parti ve MHP arasında ittifak olmazsa, her iki parti kendi adayı ve kendi meclis üyeliği aday listesi ile seçime katılırsa ne olabilir?

MHP içerisinde aday ismi konuşulmasa bile adaylık konusunda niyeti olanların MHP Genel Merkezi tarafından adaylıklarının kabul gördüğünü duyuyorum.

Ancak;

Cumhurbaşkanı’nın “Yerel seçimlerde gönüllüler dayanışması olabilir” ifadesinden Taraklı’da seçimlerde “çatı aday” formülünün sürpriz olmayacağının altını özellikle çizmek isterim.

İYİ Parti Teşkilatı yeni bir parti olduğu için yerel seçimlerde nasıl bir tavır sergiler çarpıcı bir yorum yapamıyorum. Akşener’in partisi Taraklı’da iyi bir taban oluşturmaya başladı. Genel Merkezin Saadet Partisi (SP) ve Demokrat Parti (DP) ile Cumhurbaşkanlığı seçiminde ittifak yapacak olması yerel seçimlere de yansır mı zaman içerisinde göreceğiz

Taraklı’da yapılacak yerel seçimler ile ilgili görüşlerimi paylaştım

Yerel seçimler 2019 Mart ayında yapılacak. Seçim sonuçlarında AK Parti’nin oy kaybı yaşaması ihtimalinden ötürü Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminin 2018 Temmuz ayında seçim kararı alınıp Kasım ayında yapılması planlandığı iddia ediliyor

2014 yılında biri yerel seçim biride Cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere iki kez sandığa gittik. 2015 yılında Haziran ve Kasım ayında milletvekili seçimi için iki defa sandığa gittik.

2019’da yerel ve genel seçimler için sandığa gideceğiz. Şayet seçimler ötelenmezse. Yerel seçim daha fazla ilgi odağımız olduğu için zaman zaman kim belediye başkan adayı olacak kimler meclis üyesi gösterilecek fikirlerimi sizlerle paylaşacağım.

Sanırım bu konularda birkaç defa daha yazı yazacağım

Görüşmek dileğiyle esen kalın…
#

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.