Kaymakamlık ve Belediye Çalışma Başlattı

Taraklı Kaymakamı Cihat Koç ve Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman Ankara caddesi esnafı ile bir araya geldi
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ

Ankara caddesi’nin Taraklı açısından büyük önem taşıdığını ifade eden Kaymakam Cihat Koç “Ankara caddesi Tarak’nın merkez yüzü. İlçeye gelen herkes önce bu caddeyi görüyor. Sizlerle birlikte bu caddenin daha düzenli olması için çalışacağız. Bu çalışmalarımıza destek olacağınıza yürekten inanıyoruz” dedi.

"EN ÖNEMLİ SORUN KALDIRIM İŞGALİ"


Taraklı Kaymakamı Cihat Koç, “Özellikle Ankara caddesi üzerinde kahvehaneler önünde kaldırım işgaliyle ilgili ciddi sıkıntılar var. Kaldırım işgali nedeniyle vatandaşlarımız huzur ve güven içerisinde yürüyemiyor. Kadınlarımız çocuklarımız herkes rahatsız oluyor. Bizim gayemiz vatandaşlarımızın huzur, güven ve sağlıklı bir şekilde alışveriş yapabilmelerini sağlamaktır. Bu nedenle kaldırım işgallerine son vereceğiz. Bunu da esnafımızla diyalog halinde gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

"GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ ORTADAN KALKACAK"

Taraklı Kaymakamlığı ve Taraklı Belediyesi ile Ankara caddesinde görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılması için ortak proje hazırlandığını belirten Kaymakam Koç “Binaların dış cephesini hazırlanan proje kapsamında yeniden düzenlemek istiyoruz. Masrafların belli kısmını karşılayacağız. İş yeri ve mülk sahiplerinide düzenlemeler için teşvik edeceğiz" dedi.

"ÇALIŞMALAR HEMEN BAŞLAYACAK"

İş-Kur tarafından istihdam edilecek işçiler tarafından çalışmalara hemen başlanacağını belirten Kaymakam Cihat Koç “Bahçe duvarlarının ağırlıkta olduğu kısımlarda çalışmalara başladık. İlk etapta Ankara caddesinde görüntü kirliğine son vermek istiyoruz. Çanak antenler ve ticari işyerleri tabela ve tentelerinde tek tip Taraklı’ya uygun doku uygulamak istiyoruz” dedi.

#

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.