Geri

Rüştiye Meydanı'n da Muhteşem Şiir Şölni

.Taraklı’da Şairlerin Dilinden Şiir Gecesi Programı Yapıldı

Taraklı’da Rüştiye Meydanı’n da “Şairlerin dilinden şiir gecesi” şöleni Taraklılıların yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi.

İdealist Genç Düşünürler Derneği,Taraklı Belediyesi,Uzak Ülke Dergisi ve Paşalar Termal Otel ve Devremülk Konakları tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Şairler Nurullah Genç,Nurettin Durman,Müştehir Karakaya,Behçet Gülenay,Recep Garip,Mehmet Demirkapı’nın katıldığı etkinlik Ömer Faruk Argun’un modaratörlüğünde gerçekleştirildi.büyük üstadlara ödüller takdim edildi .Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman’ın ev sahipliği yaptığı etkinliğe Taraklı Kaymakam Cihat Koç Geyve Cumhuriyet Savcısı Tacettin Aykonl ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz ile İdealist Genç Düşünürler Derneği,Başkan vekili Muhsin Öztürk ve pek çok şiir sever katıldı. .

Yerel saz sanatçısı Yetiş Gül’ün canlı fon müziği eşliğinde şairler sıra ile önce anı paylaşıp sonrasında şiirlerini okudular.Şairlerin okuduğu şiirler dinleyiciler tarafından alkışlandı. Taraklı Kaymakamı Cihat Koç etkinlikte yaptığı konuşmasında, "Taraklı’da şiir etkinliği düzenleyen bizlerin burada bulunmasını sağlayan herkese ,şairlerimize teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Şairlerin şiirlerini okumasının ardından etkinliğe katkı sağlayan şairlere, günün anısına birer plaket çiçek ve Taraklı'nın yöresel ürünler takdim edildi.


Ödüller;Nureddin Durman: Kültür ve Sanat Onur Ödülü

Nurullah Genç: Yılın En İyi Şiir Ödülü

Müştehir Karakaya: Yılın En İyi Roman Ödülü

Recep Garip: Medeniyet Ödülü

Behçet Gülenay: Yılın En İyi Çocuk Edebiyatı Ödülü

Ömer Faruk Argun:Yılın en iyi genç Şairi ödülü

Mehmet Demirkapı:Yılın heyecanlı şairi

Muhsin Öztürk: Vefa ödülü 

Aldı. 
#siir #iyi #tarakli #genc
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

Diğer Kültür Haberleri