Taraklı’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı.

KÖŞE YAZISI: Taraklı’da
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı.


İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ

Taraklı’da

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı.

Taraklı’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bu yıl Atatürk İlkokulu bahçesinde daha büyük bir coşkuyla kutlandı.

.

Törene geçmeden önce Taraklı Kaymakamlığında gerçekleşen tebrikat merasiminden birkaç cümle ile söz etmek istiyorum. Taraklı Kaymakamlığına vekâleten atanan ve görevine başlayan Okan Dağlı aynı zamanda tüm protokol üyeleri ile tanışma fırsatı buldu.

Taraklı Kaymakamı Okan Dağlı, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman Taraklı Emniyet Amiri Kemal Özdil, Taraklı Jandarma Komutanı Bekir Burak Topal Taraklı AK Parti İlçe Başkanı Erdal Özen. Taraklı CHP İlçe Başkanı Kadir Güneş ve protokol üyeleri tebrikata. katılarak yerlerini aldılar

Taraklı Kaymakamı Okan Dağlı kendisini tanıtan kısa bir konuşma yaptı ve tüm protokol üyelerinin bayramını kutladı. Cumhuriyetimizin 95 yılında kutlamalarda MHP-İYİ Parti ve SP nin tebrikat törenine katılmadığı dikkatlerden kaçmadı.

Bayram kutlama programı bu yıl Atatürk İlkokulu bahçesinde yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Taraklı Kaymakamı Okan Dağlı ve Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman törene katılanların bayramını kutladı.

Kaymakam Okan Dağlı günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıldönümü vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle yâd ediyorum. Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun” dedi.

Taraklı İmam Hatip Ortaokulu ve Taraklı Ortaokulu’nun hazırlamış olduğu program’da koro törene katılanlara coşku dolu dakikalar yaşattı.

Taraklı’ya tatil için gelen bir aile öğrencilerin yanına giderek “Sizinle gurur duydum siz ülkenin teminatısınız” diyerek coşkusunu ifade etti. Daha sonra mutluluk duygularını Kaymakam Okan Dağlı, Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Korkmaz ile paylaştı.

Evet; Buraya kadar bakış açımız güzel. Bu çok anlamlı gün ile ilgili eleştirilerimi dile getirmezsem yanlış yapmış olurum.

Bir kere daha söylüyorum. Yazıyorum. Çelenk sunma merasimlerini yaptığımız alandaki ATATÜRK Büstü Taraklı’ya yakışmıyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutluyoruz. Cadde ve meydanda asılmış bayrak sayılı.

İş yerlerinin birçoğu bayrak asmamış.

Bir başka eleştirim daha olacak. Öncelikle bu eleştirimi yaparken Cumhuriyetimizin 10. yıl kutlamalarında damga vuran Taraklı Folklor ekibi fotoğraf çerçevesini gözlerimin önüne getirerek yaptığımı ifade etmek istiyorum. Önceki yıllarda Taraklı Belediyesi bünyesinde Mahalli oyunlarda çeşitli başarılar elde etmiş bir Halk oyunları ekibimiz vardı. Bu ekip yöresel kıyafetlerle sergiledikleri mahalli oyunlar ile bayramlarımıza renk katarlardı. Mesela bu bayramda folklor ekibi mahalli oyunlarımızı sergileyebilirdi diye düşünüyorum.

**

Doksanlı yıllara yakın başladık muhabirliğe. Güzel ve faydalı iş yapmak için önce gönülden, yürekten sevmek gerekir yaptığınız işi. Gazetemizde Taraklı’dan sıkça söz edilmesi, haberlerin yayınlanması sizler gibi bir Taraklı’lı olarak beni de çok mutlu ediyor. Ben “Taraklı Sevdalısıyım” derken gururlanıyorum, Göğsümü gere gere burası benim doğduğum yer diyorum. Fakat önemli olan bir yerde doğmak değil oranın her şeyini özümsemek, sevmek, ben “Taraklı Sevdalısıyım” diyebilmek.

Allah üzerimizde emeği olanlardan razı olsun

Tekrar görüşmek dileğiyle hoşça kalın.


#

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.