Öztürk: Taraklı Turizmin Başkenti Olacak

(UBİTAD) Uluslararası Bilişim Teknoloji Araştırma Derneği Genel Başkanı Muhsin Öztürk Adapazarı İlçe Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya’ı ziyaret etti.

Öztürk ilk ziyaretini Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya’ı makamında ziyaret etti bir süre görüşen ikili karşılıklı olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi alışverişlerinde bulundu.

Kaymakam Çelikaya, Öztürk’ün ziyaretinden memnuniyet duyduğunu bununla birlikte ”Sakaryalı hemşerimizin Ankara’da görev yapması, sivil toplum derneklerinde önemli çalışmalar yapması bizleri mutlu eder, gurur duymamızı sağlar. Taraklı Paşalar Mahallesi’nden olmanız ayrı bir anlamı, önemi var. Tarihi kültürü ile dikkat çeken Taraklı’nın yerlisi olan sizden dinlemek, öğrenmek çok daha anlamlı. Taraklı ecdat yadigârı buram buram tarih kokan bir ilçemizdir. Sizin de ziyaretinizin ayrı bir önemi var benim için.” dedi.

Başkan Öztürk ”Sayın kaymakamım sıcak ve hoş karşılamanız beni çok duygulandırdı. Taraklı ilçesi Sakaryamızın en önemli tarih dolu ilçelerinden birsidir. Ecdat yadigârı ilçelimizin gelişmesi açısından tarihi dokunun, kültürün korunması açısından önemli projelerim var. İmkân verilirse Taraklı 5 yıl içinde çok farklı bir konuma gelecek. On binlerce turistin ilçeyi gezmeyei görmeye gelmelerini sağlamak için projeleri hayata geçirmek için heyecan duyuyorum bunda başaracak imkâna donanıma sahip olduğumu düşünüyorum. Taraklı, ülkemiz de, Sakarya’da turizmin başkenti olması için çalışacağım.” şeklinde açıklamada bulundu.

Başkan Öztürk’ün, Kaymakam Çelikkaya’a nezaket ziyareti konuşmalarının ardından görüşme sona ererek makamdan ayrıldı.

#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

Diğer Kültür Haberleri

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.