Atamızı Andık

TARAKLI’DA DA 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 80.ölüm yıldönümü nedeniyle Taraklı’da da anma programı düzenlendi.

10 Kasım Atatürk Atatürk’ü Anma programında ilk tören Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık Meydanındaki Atatürk Büstüne Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasıyla başladı. Çelenklerin sunulmasından sonra saat 09.05 te siren sesiyle birlikte Mustafa Kemal Atatürk Türk büyükleri ve tüm şehitlerimiz için iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı okundu

Çelenk sunma töreninin ardından anma programı Taraklı Orta Okulu konferans salonunda devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan anma programında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Taraklı Çok Programlı Anadolu Lisesi Arapça Öğretmeni Sinem Akgün yaptı.

Daha sonra öğrenciler şiir okudu, Slayt gösterisi ve ‘Uykusuz geceler ‘adlı oratoryo gösterisinden sonra anma programı sona erdi.


10 Kasım Atatürk’ü anma programına Kaymakam Okan Dağlı, Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman,İlçe Jandarma Komutanı Bekir Burak Topal,İlçe Emniyet Amiri Kemal Özdil, Daire Amirleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı


#

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.