Taraklı Travel Turkey İzmir Fuarına Katıldı

Taraklı Belediyesi, İzmir’de bu yıl 12’ncisi düzenlenen 38 ülkeden ve 48 ilden binden fazla turizm sektörü temsilcisinin bir araya geldiği “Travel Turkey İzmir Fuarına” katıldı.

Taraklı Belediyesi, İzmir’de bu yıl 12'ncisi düzenlenen 38 ülkeden ve 48 ilden binden fazla turizm sektörü temsilcisinin bir araya geldiği "Travel Turkey İzmir Fuarına" katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığının himayesinde, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri AŞ (İZFAŞ) ve TÜRSAB tarafından organize edilen Travel Turkey İzmir Fuarı ve Kongresi'nde bu yıl 38 ülke ile 48 ilden binden fazla katılımcı yer aldı. Taraklı’dan Eymen Yöresel Ürünler firmasının da yer aldığı fuar 3 gün sürdü.

Sakarya’dan İl Kültür Turizm Müdürlüğü Adapazarı Belediyesi, Kocaali Belediyesi ve otellerin bulunduğu standlar yoğun ilgi gösterdi. Taraklı yı ve yöresel lezzetleri tanıtmak adına fuarlara katıldıklarını söyleyen Eymen Yöresel Ürün Firması yetkilisi Mehmet Kabak açtıkları stantlara ziyaretçilerin gösterdiği ilgiden memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Taraklı standında ziyaretçilere bölge hakkında tanıtıcı broşürler dağıtılırken, Uğut tatlısı, Köpük Helva, Tarhana, erişte tanıtımı ve satışı yapıldı.

Sakarya eski Valilerinden M. Cahit Kıraç  Taraklı Adliyesinde görev yapan hakimlerden Sadettin Saltık İzmir’de yaşayan Taraklılılar ve gazeteci Hıncal Uluç da ziyaret eden ziyaretçiler arasındaydı.

#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

Diğer Kültür Haberleri

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.