Vali Nayır Basınla Buluştu:

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle Valilik tarafından düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir beraberinde İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit ve Vali Yardımcısı Fatih Çiçekli ile birlikte düzenlenen programda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Taraklı’dan gazeteciler İzzettin Kömürcü ve Metin Tabak’ında katılıdığı programda konuşan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Sizlere hayırlı bir çalışan gazeteciler günü diliyorum. Biliyorsunuz bugün 10 Ocak, aynı zamanda İdareciler Günü olarakta kutlanıyor. Aynı günü paylaştığımız gibi sorumluluklarımızda ortak. Yasama, Yürütme, Yargı gibi 3 temel kuvvete dördüncü kuvvet olarak basında katıldı. Bizler yürüttüğümüz kamu görevlerindeki önemi sizlerinde hissettiğinizi biliyoruz. Zor ve meşakatli bir görev yapıyorsunuz, 7 gün 24 saat yazı kışı olmayan bir görev yapıyorsunuz. Aynı duygularla görev yapıyoruz, Sakaryamızın hep örnek davranışlarıyla gündeme gelsin istiyoruz. Zaman zaman hoşgörüsüz haberlerle gündeme gelsekte ben inanıyorum ki bu haberi yapan gazetecilerimizde aynı şekilde üzülüyorlar” dedi.

 “BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ”

Kamu görevlilerinin basın mensuplarıyla birlikte çalıştığını vurgulayan Vali Nayir, “İnsanımızı daha iyiye yönelterek bizler Sakaryamızın adını güzel haberlerle duyurmak temennimiz. Bu güzel topraklarda yaşayan insanlarında güzel insanlar olduğunu göstermemiz lazım. Sizlerde, bizlerde yaşadığımız toplumun güzellikleriyle ön plana çıkmasını istiyorsunuz. Bizlerde sizden bu konuda destek bekliyoruz. Sizler bizim aynamızsınız. Yürüttüğümüz faaliyetlerin halkta karşılığını sizlerden görüyoruz, göremediklerimizi sizlerden görmek istiyoruz. Yürüttüğünüz hizmetleri kolay hale getirmek için bizlerde üzerimize düşenleri yapmaya çalışıyoruz. Halkın bilgilendirme görevini yerine getiren gazetecilik görevi aynı zamanda bir eğitim görevidir. Görev sürem olan 2 ayı tamamladım, bu sürede sizlerin yakın desteğini gördüm ve inşallah böyle devam edeceğine inanıyorum. Biz sizlerle birlikte çalışıyoruz, bu verimli çalışmamızın aynı şekilde devam edeceğini umuyoruz” ifadelerini kullandı.

 “2019’DA TESLİM EDİLECEK”

Yapımı yılan hikayesine dönen ve defalarca duran Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin 2019 sonuna kadar teslim edileceğini açıklayan Vali Nayir, “Sakarya gibi büyük bir ilde ilin büyük problemlerini anlamaya 2 ay yeterli olmayacaktır ancak gördüğüm kadarıyla Sakarya; tarımı, sanayisi, turizmiyle marka olmaya aday bir il. Bunların arasında dengeyi sağlamak için Valiliğimiz ve Yerel Yönetimlerle birlikte bu ildeki Kamu Kurumlarıyla şehrin geleceğini planlamamız gerekiyor. Uzun vadeli bir planla hareket etmeyi düşünüyoruz ve üniversitemizle birlikte Sakaryamızın geleceği için bir çalışma başlattık. Sağlık konusunda hizmet vermek için çalışmalarımız sürüyor, Doğumevi olarak bilinen hastanenin yapımında bazı sıkıntılar yaşanmış ve yapının inşaası devam ediyor. 2019 yılı bilindiği gibi kamu yatırımlarında ödenek sıkıntısı olan bir yıl. Onlarında aşılmasıyla birlikte inşallah bunun problemlerini aşarak bağladığımız inşaat takvimine uygun halde tamamlanacak. Aldığım son bilgiye göre firmanın inşaata başladığı ve 2019 sonuna kadar inşaatı teslim edeceğini söylemiş” şeklinde konuştu.

#

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.