Geri

Onun İstediği Oldu

Ayakkabı Boyacısı Halil İbrahim Oruçoğlu’nun isteği yerine geldi

Taraklı'da Ankara caddesinde PTT önünde ayakkabı boyacılığı yapan Hali İbrahim Oruçoğlu, kış şartlarında da çalışabilmek için yetkililerden kapalı mekan istemişti. 64 yaşındaki ayakkabı boyacı Halil İbrahim Oruçoğlu, her gün PTT önüne gelerek ayakkabı boyacılığı yapıyor.

Bu sayede evine ekmek götüren boyacı, işini kışın kar ve soğuk havada da sürdürebilmek için Aşağı Camiinin çevresinde bir yerlere kendisi için kapalı mekan yapılmasını istemişti.Halil İbrahim Oruçoğlu’nun isteği yerine geldi

Kendisine kapalı bir yer yapıldığı için çok mutlu olduğunu söyleyen Oruçoğlu, yaklaşık 12 yıldır boyacılık yaptığını anlattı. Sabah erken saatlerde çalışmaya başladığını ifade eden Oruçoğlu, "Kışın kar ve soğuktan tezgahım kapalı kalıyordu. Bazen kahve köşelerinde oturuyordum. Bazende tenekede odun yakarak ısınıyordum. Kapalı bir yer yapılmasını sağlayan herkese çok minnettarım” dedi. Hasta olduğu için ağır işte çalışamadığını belirten Oruçoğlu evli olduğunu, geçimini boyacılık yaparak sağladığını dile getirerek sağ olsun sevenler iş yerime unutulmaz film “Cilalı İbo” adını koydular.

#kapali #ibrahim #ayakkabi
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

Diğer Yaşam Haberleri