Geri

Ailece Kitap Okuyoruz

Taraklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ailece Kitap Okuyoruz etkinliği ile öğrenciler aile üyeleri ile akşam birlikte kitap okuyorlar.

Veliler ve öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tavsiye edilen hikaye ve romanları aile üyeleri ile birlikte tüm iletişim araçlarını kapatarak beraberce kitap okuyorlar.

 ‘’Ailece Kitap Okuyoruz ‘’projesi hakkında bilgi veren Taraklı İlçe Milli Eğiti Müdürü Serkan Korkmaz toplumun her kesiminde okuma alışkanlığını kazandırmak ve aile bağlarını daha da güçlendirmek amacıyla böyle bir proje başlattık. Tüm sınıflarımızda veli toplantıları yapıp broşürler dağıtarak velilerimizi bilgilendirdik. Projede okuldan gönderilen hatırlatma mesajıyla birlikte öğrencilerimiz aile üyeleriyle birlikte 20.00’da 20 dakikalık okuma saatine başlıyorlar. Okuma saatini tamamladıktan sonra okulumuz tarafından gönderilen takip formlarını aile üyeleri birlikte imzalayıp öğretmenlerine geri gönderiyorlar. Projenin hazırlanmasında emeği geçen öğretmelerimize, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim dedi.

#birlikte #aile #kitap #okuma #uyeleri #milli
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

Diğer Eğitim Haberleri