Kredi Kartlarına Düzenleme

BDDK, kredi kartı taksit sayısını bilgisayar ve taşımacılıkta 6 aydan 12 aya, sağlık ve yurt içinde seyahat harcamalarında ise 9 aydan 12 aya uzatan yeni düzenleme yaptı.
Taraklı Ajans Taraklı Ajans

Bugün Resmî Gazete'de yayımlanan banka kartları ve kredi karları ile ilgili karar hakkında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından açıklama yapıldı.

En fazla kaç taksit yapılabilecek?

BDDK'nın açıklamasına göre, tablet alımları hariç bilgisayar alımlarında ve taşımacılık harcamalarında daha önce 6 ay olan taksit sayısı 12 aya çıkarıldı. Aynı şekilde daha önce en fazla 9 ay taksit yapılabilen seyahat acenteleri ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalar ile sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalara 12 aya çıkarıldığı belirtildi.

25/2/2019 tarihli ve 8261 sayılı Kararı ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26. Maddesinin 7. fıkrası uyarınca, 11/1/2019 tarihli ve 8198 sayılı kurul kararı ile belirlenen kredi kartlarına taksitlendirme sürelerinin değişerek genel taksit sayısı 9 aydan 12 aya çıkarılmış oldu?

#kredi-karti #banka-karti #kredi-taksit #kredi-karti-taksit #bddk #bilgisayar-kac-taksit #kredi-karti-kac-taksit #kredikarti-kac-taksit

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.