12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı’nın Kabulü
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ

 

Ülkemizin milli marşı olan İstiklâl Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 98.yıldönümünü kutladık. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın” diye temennide bulundu. Milli Mücadelenin Büyük Önderi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY'u ve bütün milli mücadele kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

 

*** ***

Seçmeni heyecanlandıracak

Projeler …

 

Bundan önceki yerel seçimleri hatırladığımızda gerçekten çok hareketli ve heyecanlı idi. Fakat bu yerel seçimlere baktığımız zaman sanki hiç seçim havası yok. Sadece hafta sonu Cumartesi günü kurulan pazarımızda partilerin adayları esnaf ziyaretleri yapıyor. Yine Taraklı’da Belediye Başkan adayları sessiz sedasız mahalle ziyaretleri gerçekleştiriyor. İlçeye mahallelerden gelen vatandaşlara sorduğumda öyle ki mahallesine Belediye Başkanı adayının geldiğinden bile haberi yok. Geçim derdine düşen vatandaşın seçimle ilgilenmediğine şahit oluyoruz.

Taraklı İlçemizde daha önceki seçimlerde partiler seçim büroları açar adaylar kahvehane konuşmaları yapardı. İlçe meydanında partiler mitingler yapardı. Seçime hızla yaklaştığımız şu günlerde Belediye Başkan adayları düzenleyecekleri programlarla gerçekleştirmek istedikleri projeleri mutlaka anlatacaklardır. Hepimiz adına söylüyorum, seçmeni heyecanlandıracak projeleri duyarız inşallah.

 

*** ***

Kimler Geldi Kimler Geçti?

 

YENİGÜN Gazetesi tiryakilerinden emekli müezzin Alaattin Yalçın Hocamız ile kahvede oturduk sohbet ediyoruz

Cebinden birkaç fotoğraf çıkarttı. Onlara bakıyoruz. Ama fotoğraflardan bir tanesi farklı.Hani derler ya “Kimler Geldi Kimler Geçti”.Fotoğraftakilerin her biri Taraklı için marka isim.Fotoğraftakilere baktım sırayla merhum Hasan Özduman-Alaattin Yalçın-merhum Ali Saraç-merhum Şekip Doğru-merhum Mehmet Peker-Mehmet Yener-merhum Mehmet Tepe-105 yaşındaki Muzaffer Gezer Amca ve merhum tegavit Mustafa Avdan.

Bu güzel fotoğrafı burada paylaşmayı uygun gördüm.

Mutluluk ve güzelliklerin hepimizin olması dileğiyle hoşçakalın

#mars-istiklal #kose #yazisi

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.