Şehit Polis Memuru Fatih Esin Ertürk Kütüphanesi Açıldı

Taraklı’da Şehit Polis Memuru Fatih Esin Ertürk Kütüphanesi Açıldı

30 Kasım 2004 yılında Alifuatpaşa’da göreve giderken hemzemin geçitte meydana gelen trafik kazasında şehit olan Taraklı’lı polis memuru Fatih Esin Ertürk’ün adı, Taraklı İmam Hatip Ortaokulunda açılan Kütüphaneye verildi. 

Bazı kurum ve kuruluşların katkılarıyla Taraklı İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen Kütüphane açıldı. 30 Kasım 2004 yılında Alifuatpaşa’da göreve giderken hemzemin geçitte meydana gelen trafik kazasında şehit olan Taraklı’lı polis memuru Fatih Esin Ertürk’ün adının verildiği kütüphanenin açılışı için tören düzenlendi. Törene, Kaymakam Okan Dağlı,Belediye Başkan İbrahim Pilavcı, Emniyet Amiri Kemal Özdil,İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Korkmaz,Şehit polisin ağabeyi Engin Ertürk,kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Kaykam Okan Dağlı , açılışta yaptığı konuşmada Kütüphanede gençlerin sosyal, kültürel gelişimlerine katkıda bulunarak, topluma faydalı bireyler olmalarının hedeflendiğini belirten Dağlı, "Burada öğrencilerimiz okumaya ilgilerini artıracaktır. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize Kütüphanede verimli, başarılı ve keyifli bir zaman geçirmelerini diliyorum. “ dedi. Kütüphade bölgemizde şehit olan polis memuru Fatih Esin Ertürk isminin yaşatılmasının önemli olduğunu söyleyen Kaymakam Okan Dağlı " Bende polis teşkilatı içerisinden gelen birisiyim Mesleğin zor ve meşakkatli bir meslek olduğunu bilirim. Kütüphanemiz hayırlı olsun dedi.

Daha sonra kütüphanenin açılışı yapıldı.

#acilis-kutuphane #fatih #erturk
editör editör editor

Diğer Gündem Haberleri

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.