Tarihi İpekyolu Belediyeler Birliği Göynük’te Toplandı.

Tarihi İpekyolu Belediyeler Birliği seçimlerin ardından ilk toplantısını Göynük’te gerçekleştirdi.
EDİTÖR EDİTÖR

 

Bölgenin dinamiklerini bir araya getirerek; sahip olduğu kültürel miras ile turizm zenginliği yaratmak, geçmişten gelen ticaret birikimiyle üretim ve istihdamı artırarak bir marka olma hedefiyle kurulan Tarihi İpekyolu Belediyeler Birliği 31 Mart seçimlerinin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya oy birliğiyle birlik başkanı seçildi.

Yeniden Oluşturulan Danışma Kurulu Üyeliğine de Kurucu Üyeler olarak Kemal Kazan, Tacettin Özkaraman ve Mehmet İnegöl oybirliği ile seçildi. Birlik Başkanı Kemal Kazan yaptığı açıklamada: ”Başkanlığını yürüttüğüm tarihi İpekyolu koridorunda bulunan il, ilçe ve beldeleri kapsayan İpekyolu Belediyeler Birliği’nin, bölgenin sosyo-ekonomik gelişiminde, başta turizm olmak üzere önemli bir misyon üstlendik. Yaptığımız çalışmalarda bize destek veren Belediye Başkanı arkadaşlarıma, Meclis üyelerimize ve personelimize teşekkür ediyorum. Bundan sonra da Danışma Kurulu olarak Birliğimize sahip çıkacak ve destek vermeye devam edeceğiz. Başta Birlik Başkanlığına seçilen değerli Başkanım Murat Kaya ve Yeni Yönetime başarılar diliyorum” dedi.Ayaş (Ankara),Mudurnu (Bolu), Kıbrıscık (Bolu), Taşkesti (Bolu), Göynük (Bolu), Dörtdivan (Bolu), Yeniçağa (Bolu), Karacasu (Bolu), Taraklı (Sakarya), Akyazı (Sakarya), Karapürçek (Sakarya), Sapanca (Sakarya), Geyve (Sakarya), Kaynaşlı (Düzce), Düzce, Akçakoca (Düzce) belediyelerinin üye olduğu birlik toplantısında Bilecik Gölpazarı Belediyesi’nin de birliğe üye olmasına karar verildi.

 

İpekyolu Belediyeler Birliği Başkanı seçilen Murat Kaya kendisini öneren, destek belediye başkanlarına teşekkür ederek “Bölgemizin turizm potansiyelini ortaya çıkarmak, yapacağımız küçük dokunuşlarla turizmden daha fazla pay almasını sağlamak için çalışacağım. Tarihi İpekyolu bölgemizin cazibesini artıracak önemli bir argüman. Belediye başkanlarının sadece rutin belediyecilik dışında da görevi olduğunu düşünüyorum. Birlik olarak bugüne kadar güzel projeler hayata geçirdik. İnşallah bundan sonra ki dönemde de İpek Yolu Belediyeler Birliği olarak bütünlük içerisinde hareket ederek kültür, tarih, doğa ve inanç turizmi potansiyellerini en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağız. Yapacağımız çalışmalarla bölgeye gelen turist sayısını artırmak olacak” dedi

İpek yolu Belediyeler Birliği Başkanı Murat Kaya ve kurul üyeleri Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı’yı da makamında ziyaret ederek Hayırlı olsun dileklerinde bulundular.Daha sonra Başkan İbrahim Pilavcı ile birlikte ilçede restorasyonu yapılan tarihi evlerde incelemelerde bulundular.

#toplanti-goynuk #tarakli #geyve

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.