Ekonomi ve hukuk sistemi tartışıldı

CHP Taraklı İlçe Başkanlığıı “Son 10 yılda Türkiye Ekonomisinde ve Hukuk Sisteminde neler değişti " adlı panele kalabalık katılım gerçekleştirdi.
editör editör

CHP Sakarya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Son 10 Yılda Türkiye Ekonomisinde ve Hukuk Sisteminde neler değişti” konulu panele CHP PM Üyesi Selin Sayek Böke, PM İlhan Cihaner, İstanbul Milletvekili Ali Şeker programa konuşmacı olarak katıldı. Adapazarı Orhan Gazi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, açılış konuşmasında AKP iktidarından 19 yılda ülkenin geldiği ekonomik durum ve bağımsız yargı durumunu herkes görüyor. AKP 2023 hedefine cumhuriyet rejimini değiştirmesine asla fırsat vermeyeceğiz. Atatürk İlke Ve İnkılaplarından asla taviz vermeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün gösterdiği yoldan ayrılmadan devam edeceğiz. AKP 2023 hedefine ulaşamayacak, çok çalışacağız. CHP iktidarı ile Türkiye’nin Türk halkın yüzü gülecek Atatürk Cumhuriyeti ebediyen yaşayacak” diye konuştu.

 

CHP PM Üyesi Selin Sayek Böke, PM İlhan Cihaner, İstanbul Milletvekili Ali Şeker sırası ile söz alarak son 19 yılda hukuk siteminin geldiği noktayı, ekonomik durumun geldiği son durumu ve çekilen sıkıntılar konuşuldu. Buna rağmen AKP iktidarının ekonomi için aldığı tedbirler yetersiz kaldığını ve hayat pahalılığının her geçen gün artığı belirtildi. Üreten Türkiye modelinden hızla uzaklaşılması ekonomik dengesinin bozulmasına neden olduğu vurgulandı. Yeni yargı paketinde olması gerekenin evrensel hukuk tarafsız yargı sisteminin işletilerek iktidarın, siyasetin etkisi olmadan yargı ekseninde hayata geçirilmesiyle normalleşmenin gereğine işaret edildi.

Panele Taraklı’dan CHP Taraklı İlçe Başkanı Kadir Güneş Taraklı Belediye Meclisi üyesi Mehmet Türkdoğmuş,İlçe yönetim kurulu üyeleri,muhtarlar ve partililerde katıldı

 
#panel-katilim #teskilat #tarakli

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.