YÖREX de TARAKLI Rüzgarı Esti

Bu yıl Taraklı Belediyesi’nin katılmadığı Yöresel Ürünler Fuarı’nda (YÖREX) 7 bölgeden 81 il, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, 18 kalkınma ajansı, 150 civarında oda ve borsa ile toplam 647 civarında katılımcı firma yer aldı. 250 bin kişiden fazla ziyaretçi katılım sağladı
editör editör

YÖREX de TARAKLI Rüzgarı Esti

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen ve Taraklı Belediyesi’nin katılmadığı Yöresel Ürünler Fuarı’nda (YÖREX) 7 bölgeden 81 il, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, 18 kalkınma ajansı, 150 civarında oda ve borsa ile toplam 647 civarında katılımcı firma yer aldı. 250 bin kişiden fazla ziyaretçinin katılım sağladığı YÖREX’te, Eymen Yöresl Ürünler firması tarafından, Taraklı’nın yöresel ürünü “Uğut” tanıtıldı. Fuarda Taraklı Alballar mahallesinden kaşık Ustası Sabri Özşahin şimşir kaşık,tarak tanıtımı ve satışının yanı sıra, el sanatını sergiledi.

 

Kent konseyi Başkanı Naim Nalbant, fuarda Taraklı’ya ait yöresel el sanatı olan ‘Kaşık yapımını’ tanıttıklarını söyledi. Kaşık yapımının şimşirden ve el sanatı yapım olduğunu belirten Nalbant “Herkes kaşık yapar ama Taraklı ustası gibi sapını düz yapamaz. Sabri Özşahin Taraklı için bir değerdir” dedi.

 

Fuarda “Uğut” ve köy ürünlerini tanıtan Eymen Yöresel Ürün firması yetkisi Emre Kabak Taraklı’nın Uğut tatlısının farklı bir lezzet olduğunu belirterek “Fuarda tamamen kendi ürettiğimiz ürünleri sergiledik.Tamamen organiktir. Biz kendimiz üretiyoruz ve birinci elden satışını yapıyoruz” diye konuştu.

 

Yörex fuarında Taraklı standını ziyaret eden Pamukova Belediye Başkanı Güven Öğün fuara katılan Kaşıkçı Sabri Özşahin Kent Konseyi Başkanı Naim Nalbant ve Eymen Yöresel Ürünler firma yetkililerini tebrik etti.

Daha önce Taraklı’da İlçe Tarım Müdürü olarak görev yapan Faruk Kurnaz’da Taraklılı dostlarını fuarda yalnız bırakmadı

#tarakli-belediyesi #katilmadi #antalya

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.