29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Taraklı’da da Kutlandı

Cumhuriyetimizin 96.yılı dolayısıyla düzenlenen ilk tören çelenk sunumu ile geçekleşti.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri Taraklı Kaymakamı Abdullah Aslantürk’ün makamında tebrikleri kabulü ile başladı.
Taraklı Ajans Taraklı Ajans

Kaymakam Aslantürk Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı ve protokol ile öğrencilerin kortej yürüyüşü sonrasında Taraklı Atatürk İlkokulu bahçesinde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı

Taraklı Kaymakamı Abdullah Aslantürk günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada Cumhuriyetin 29 Ekim 1923 yılında ilan edildiğini belirterek bu tarihin önemini dile getirdi.

Dağlı konuşmasında “ Cumhuriyetimiz 96 yaşında. Bu anlamlı gün, geçen süre zarfında geldiğimiz seviyeyi değerlendirme geleceğe dönük hedeflerimizi gözden geçirme imkanını bizlere vermektedir. Cumhuriyet Türk milletinin büyük Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz mücadelenin onurlu duruşunu vatan sevgisinin egemenliğine sahip çıkma ve bağımsız yaşama iradesinin ortaya çıkardığı bir eserdir. Uzun yıllar devam edem savaşlar nedeni ile yanmış yıkılmış, imkansızlıklar içindeki Türkiye’nin bu kadar kısa bir süre içerisinde modern bir devlete dönüşmesi ve bugünkü seviyeye ulaşması örnek bir başarı ve gurur tablosudur. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk’ ü silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle gazilerimizi minnetle anıyorum” dedi.

Kaymakam Abullah Aslantürk’ünı’ nın konuşmanın ardından öğrenciler şiirler okudu Minik öğrencilerinin orotoryo gösterisinin ardından koro izleyiciler tarafından büyük alkış aldı. Taraklı Halk Eğiti Merkezi Taekwondo kursuna katılan öğrenciler tarafından gösteri yapıldı.

Resim, şiir, kompozisyon ve Cumhuriyet Koşusunda dereceğe giren öğrencilere ödülleri verildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni geçit töreni ile sona erdi.

#abdullah-turk #aslan #tarakli

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.