ALTIN MADALYA KAZANDILAR

Katıldıkları yemek yarışmasında Furkan Buluntekin ve Mine Ünal Altın Madalya kazandılar
Taraklı Ajans Taraklı Ajans

17.Uluslararası Gastronomi Festivali kapsamında düzenlenen yarışmalarda Restorant Tatlı Tabağı” kategorisinde “Yenilebilir Toprak Üzerine Çikolatalı Mousse” tatlısıyla bireysel katıldığı yarışmada 1.olan Taraklı’lı Sabri Furkan Buluntekin “Altın Madalya” kazandı. 

Eyüp Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen 17.Uluslararası Gastronami festivaline 37 ülkeden yarışmacı ve jüri üyeleri katılırken 1000 in üzerinde yarışmacı değişik kategorilerde yarıştı. Yarışmaya ayrıca Türk Mutfağı Kültürü ve yemekleri üzerine araştırmacı yazar ülkelerden mutfak temsilcileri katıldı.

Taraklı’dan yarışmaya bireysel katılan 18 yaşındaki Sabri Furkan Buluntekin Restoran Tatlı Tabağı” kategorisinde “Yenilebilir Toprak Üzerine Çikolatalı Mousse” tatlısıyla bireysel katıldığı yarışmada 1.olan Taraklı’lı Sabri Furkan Buluntekin “Altın Madalya” kazandı.

Yarışma sonrasında Buluntekin’e altın madalyası Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) Milli takım kaptanı Abdi Gündüz tarafından verildi.

Genç yarışmacı Sabri Furkan Buluntekin yarışmaya katılmaktan ve altın madalya kazanmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek “Genç arkadaşlarıma yarışmalara katılmalarını öneriyorum. Hedefim milli takıma seçilmektir “ şeklinde konuştu.

Taraklı Mahdumlar Mahallesi’n den Mine Ünal’da Hanımlar Eğitim ve Kültür vakfı (HEKVA) ve SAPADER işbirliği ile “Mutfakta hanım eli” projesi kapsamında HEKVA mutfak Atölyesinde yöresel yemek ve tatlı yarışmasında Kabak Talısı ile birinci gelerek Altın Madalya sahibi oldu.

Mine Ünal’a madalyası dernek başkanı Hatice Akman tarafından verildi

 
#sahip-oldular #altin #madalya #furkan

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.