Muhtarlar Derneği Başkanı Gazetecileri Unutmadı.

Taraklı Muhtarlar Derneği Başkanı Harun Gündüz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı.
EDİTÖR EDİTÖR

Taraklı Muhtarlar Derneği Başkanı ve aynı zamanda Mahdumlar Mahallesi Muhtarı Harun Gündüz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle İlçede görev yapan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladılar.

 

GAZETECİLER ÖNEMLİ BİR GÖREV ÜSTLENMEKTE

 

Taraklı Muhtarlar Derneği Başkanı Harun Gündüz yaptığı açıklamada, vatandaşlarla kamuoyu arasındaki bağı sağlayan basın sektörünün emektarları gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladıklarını ifade ederek, “Gazeteciler halkın haber alması konusunda önemli rol oynamaktadır. Gece gündüz demeden çalışarak halkın haber alma ve bilgi edinme hakkı için mücadele eden, tüm emektar basın mensuplarına en derin saygılarımızı ve sevgilerimizi sunuyoruz. Gazeteciler, kamuoyunu bilgilendirmek, vatandaşların haber alma hakkını ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışıyla yerine getirmek gibi çok önemli bir görev üstlenmektedirler. Ülkemizin, İlimizin ve ilçemizin sorunlarını kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan basınımız ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenmektedir başta ilçemizin siz değerli basın mensuplarına sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum. Bu vesile ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum” dedi.

#gunduz-kutlama #gazereciler #gun
TARAKLI EVDEN ÇIKMIYOR

TARAKLI EVDEN ÇIKMIYOR

Taraklı’da vatandaşlar Koranavirüsü (Kovid-19) salgınına arşı alınan tedbirle kapsamında evlerinden dışarı çıkmıyorlar
Muhtar Mustafa Çiğdem Mahallesini Dezenfekte Etti

Muhtar Mustafa Çiğdem Mahallesini Dezenfekte Etti

Taraklı İlçesi’nde Yeniköy mahallesinin muhtarı Mustafa Çiğdem ve azası mahalleyi dezenfekte etti.
Ve... Polis kamu malına zarar verenlerin peşine düştü

Ve... Polis kamu malına zarar verenlerin peşine düştü

Taraklı İlçe Emniyet Amirliği ekipleri Hıdırlık Tepesinde incelemelerde bulundu.
Hıdırlık Tepesi bakımsız kaldı

Hıdırlık Tepesi bakımsız kaldı

Yazıklar Olsun… Taraklı’ya hakim iki tepeden birisi olan Hıdırlık tepesi’n de türbenin olduğu alan bakımsızlık yüzünden içler acısı durumda. Daha önce geleneksel “Hayır Pilavı” nın yapıldığı alan adeta kaderine terk edilmiş halde. Hayırseverler tarafından yaptırılan prefabrik tuvaletler talan edilmiş. “Temizlemeden Gitmişler.” Hıdırlı Tepesi mesire alanında piknik yapanlar etrafta ateş yakmışlar ve temizlemeden bırakıp gitmişler.Masaların etrafı çöp, meşrubat, alkol şişeleri ve bira kutuları ile dolu “Adeta Talan Etmişler” Hıdırlık Tepesine pikniğe ve türbeyi ziyarete gelenlerin kullanması için hayırseverler tarafından yaptırılan prefabrik tuvaletler adeta talan edilmiş vaziyette. Camları kırılmış içerideki kapılar ve çerçeveler berbat edilmiş. Mesire alanının bir bölümü de iş makinesi ile kazılmış vaziyette. “Mesire Alanı Projesi” 21 hektarlık alana sahip çam ağaçlarıyla Taraklı’ya hakim Hıdırlık Tepesi için Taraklı Belediyesi tarafından B tipi Piknik ve Mesire Alanı projesi hazırlanmıştı. Ne yazık ki Hıdırlık Tepesi adeta garip kalmış vaziyette.
Taraklı’da Koronavirüs tedbirleri

Taraklı’da Koronavirüs tedbirleri

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında, Taraklı ilçesinde denetim ve tedbirler artırıldı.
Taraklı Halk Pazarı’n da Korona virüs Salgını Önlemleri Arttırıldı

Taraklı Halk Pazarı’n da Korona virüs Salgını Önlemleri Arttırıldı

Önlemler Arttı

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.