Nice Yıllara YENİGÜN

TARAKLI'dan İzzettin KÖMÜRCÜ
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ

Nice Yıllara…

Sevgili YENİGÜN Gazetesi Okurları;

Her ne kadar Taraklı’da gazetecilik yapsam da Taraklı’dan tüm Sakaryalılara selam ve sevgilerimi gönderiyorum

Gazeteniz YENİGÜN 14 Şubat 2020 Cuma günü 21 yaşına girdi. O nedenle bu hafta köşe yazımda bu anlamlı günden söz edeceğim.

Otuzüç yıllık habercilik hayatımda 14 Şubat 2000 yılında kurulan YENİGÜN Gazetesinde kuruluşundan bu güne kadar bir birinden değerli ekip arkadaşlarımın arasında yer almaktan onur duyduğumu belirtmek isterim. Dile kolay 20 yıl geçti.

Yıllarca Taraklı’dan haber ve köşe yazılarımla sizlerle birlikte olduk. Sözü fazla uzatmadan sabırsızlıkla YENİGÜN Gazetesi’nin 21 kuruluş yılı nedeniyle Taraklı’da gerçekleştirdiğimiz kutlama etkinliğimizden söz etmek istiyorum.

14 Şubat 2020 Cuma akşamı Taraklı’da “Pastacı Emre” de nezih ortamda muhteşem bir kutlama gerçekleştirdik.

Kutlamamıza katılan Kaymakamımız Sayın Abdullah Arslantürk,Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Pilavcı,Emniyet Amirimiz Sayın Kemal Özdil,Jandarma Komutanımız Sayın Mustafa Karadaş olmak üzere siyasi partilerimizin başkanlarına,belediye meclis üyelerimize,daire müdürlerimize, muhtarlarımıza,dernek,oda ve sendika temsilcilerimize ve YENİGÜN abonelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

İyi bir gazeteci aynı zamanda iyi bir eleştirmendir.

14 Şubat 2000 yılında YENİGÜN’de “Ya Allah Bismillah? diyerek, yola çıktığımızda Taraklı’nın menfaatleri doğrultusunda zaman zaman çok sert eleştirilerimiz oldu. 

Gün oldu “Kendine Gel” dedik, Gün oldu ”Haddini Bil” dedik... Gün oldu bir takım işlere engel olduk. Gün oldu sular bulandı…Ama açık ve net olarak söylüyorum…20 yıllık zamanda şükürler olsun Allah’ımıza ki bizi utandıracak hiçbir bir durum olmadı. O nedenle arkamızdan laf sallayanlara gülüp geçtiğimi belirtmek isterim. Kural hep aynı… Gül, geç…

Mevlana’nın ünlü bir sözü vardır “bir lafa bakarım laf mı diye. Bir de adama bakarım adam mı diye?”

Mevzu yu dağıtmadan kutlamamızdan söz etmeye devam edelim

Başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere Belediye Başkanımızın ve kutlamadaki herkesin hakkımızdaki samimi düşünceleri beni çok mutlu etti.

YENİGÜN Gazetesi’nin 21.yaş günü pastasını hep birlikte kestik. YENİGÜN Gazetesi haber kaynakları ve okuyucusu ile bütünleşti. Hep birlikte güzel bir program gerçekleştirdik. Bu arada bize de “Bravo” diyelim

Hep aynı şeyi söylüyoruz ama bu gerçeğe dayanarak bir kez daha ifade ediyorum YENİGÜN Gazetesi Taraklı’nın sesi, gözü kulağı.

Taraklı’da herkes YENİGÜN okuyor. Benim gazetem YENİGÜN diyor. İşçi okuyor, emekli okuyor, memur okuyor, öğrenci okuyor, öğretmen okuyor, muhtar okuyor. siyasetçi okuyor. Ev hanımı da okuyor… Bunu övünerek söylüyorum.

Bu vesile ile YENİGÜN Gazetemiz kurucusu merhum NECDET GÜNGÖRSÜN büyüğümü rahmetle anıyorum. YENİGÜN Gazetesinde bana sizlerle buluşma imkanı sağlayan YENİGÜN Gazetesi imtiyaz sahibi Halil İbrahim Balcı’ya, Sorumlu Müdürümüz N.Müjdat Çetin’e, Yazı İşleri Müdürümüz Ekrem Ürdüç’e, Halkla İlişkiler ve Reklam Müdürümüz Emin Can’a, Spor Müdürümüz Ali Fikri Aşık’a emeğimizin ortaya çıkmasını sağlayan teknik servisteki tüm ekip arkadaşlarıma gazetemizin okuyucularımıza ulaşmasında iş aş için koşan herkese sonsuz teşekkürler.

21.yılımızı bizzat kutlayan, telefon eden, mesaj çeken sosyal medyadan bildiren mutluğumuzu paylaşan herkese YENİGÜN Gazetesi Ailesi ve şahsım adıma teşekkürler.

Haftaya başka bir konuda huzurlarınıza gelmek dileğiyle hoşçakalın

#nice-yillar #yenigun #tarakli

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.