TYB Sakarya'dan Tacettin Özkaraman'a Söyleşi Imza Günü

Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şubesi'nce geçtiğimiz günlerde yayımlanan 'Beni Dolunaya Sor' adlı şiir kitabı dolasıyla şair Tacettin Özkaraman'a söyleşi ve imza günü düzenlendi.
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ

Taraklı Hacı Rifatlar Konağı'nde düzenlenen ve TYB Sakarya kurucu şube başkanı yazar Fahri Tuna tarafından yönetilen söyleşi Sakarya Tv tarafından naklen yayımlandı. Çok sayıda edebiyatseverin ilgiyle izlediği söyleşinin ilk bölümünde şair Taraklı Belediyesi eski başkanı Tacettin Özkaraman, yönetici Tuna'nın şiir kitabiyla ilgili kendisine yönettiği soruları cevapladı. Üç dönem belediye başkanlığı döneminde yoğun faaliyetlerden şiire yeterince yer ayıramamaktan yakınan Özkaraman, çoğunu 40 yıl kadar önce yazdığı şiirleriyle tekrar karşılaşmaktan çok mutlu olduğunu söylerken, kendisinden habersizce kurulan ve şiir kitabını yayımlayan 'iyilik çetesi' üyelerine çok teşekkür etti.

 

Söyleşinin ikinci bölümünde ise TYB Istanbul Şubesi eski başkanı yazar/edebiyat öğretmeni Muzaffer Doğan, Taraklılı yazar Alaattin Yılmaz, gazeteci Izzettin Kömürcü ve Taraklı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Timuçin Çetiner, sözkonusu şiir kitabı ve yazarı Tacettin Özkaraman'la ilgili görüşlerini ve anılarını anlattılar. Yer yer kahkahaların eksik olmadığı söyleşinin son bölümünde Özkaraman, izleyicilerin sorularına içtenlikle cevap verirken gecenin finalinde edebiyatseverlere kitaplarını imzaladı. Gecenin sürprizi ise Tacettin Özkaraman'ın büyük oğlu Abdullah'in kendi elleriyle yoğurduğu çiğköfte ikramı ve en büyük torunu Emirhan Bilgi'nin çalıp seslendirdiği birbirinden güzel türkülerdi.

 

Koronavirus engeline rağmen 2020 yılı içerisinde 16. etkinliklerini düzenlediklerini belirten TYB Sakarya Şubesi Başkanı Hasan Sağlam, 'şube yönetim kurulu üyemiz Tacettin Özkaraman'ı sözkonusu şiir kitabı nedeniyle kutluyorum. Kalan ömründe insallah baska şiir kitapları da yayımlayarak bizleri sevindirir.' derken sözlerini 'biz şube olarak 'edebiyat her yerde' sloganıyla bu salgın günlerinde bile ayda iki etkinlikle yolumuza devam ediyor ve yaşasın edebiyat' diyoruz diyerek tamamladı

#etkinli-imza #ozkaraman #kitap

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.