Dolunaya Sor Beni…

İzzettin KÖMÜRCÜ'nün Kaleminden
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ

Tacettin Özkaraman doğruluk,dürüstlük ve çalışkanlıkla bezenmiş bir şahsiyettir.Kimileride tenkit edebilir ama Tacettin Özkaraman her zaman örnek aldığım sevdiğim saydığım bir kişidir.Kültürel anlamda kendimi yetiştirmemde çok büyük katkıları olmuştur.Taraklı’da üç dönem belediye başkanlığı yapmıştır.Tacettin Özkaraman Taraklı’nın üç iflah olmaz kişilerinden birdir.Alaattin –Tacettin İzzettin (Alaattin Yılmaz-Tacettin Özkaraman-İzzettin Kömürcü)

Tacettin Özkaraman’ın asıl bilinmeyen yönü ise şairliğidir. Kaleme aldığı pek çok şiiri vardır.Hatta hüzzam makamında besteleri de vardır.

Tacettin Özkaraman’ın gurbet,sevgi,merhemet,vatan,din,İslam,Tura,modernizm eleştirisi temalı şiirleri “Dolunaya Sor Beni” başlığıyla kitaplaştı.

“Dolunaya Sor Beni” kitabı imza gününe konuşmacı olarak katıldık.Güzel düşüncelerimizi katılımcılarla paylaştık.

Sayın Tacettin Özkaraman’a nice şiirlere ve şiir kitaplarına temennilerimi bir kez daha huzurlarınızda ifade ediyorum.

 

** **

İçdedeler Mahalle Sakinleri İsyanda

“Yolumuz Asfaltlanmıyor”

 

İçdedeler mahallesi sakinleri adeta isyanda.

İçdedeler Mahallesi ile Taraklı arasındaki yaklaşık 15 kilometrelik yolun söz verildiği halde asfalt yapılmadığını söylüyorlar. Konuyu muhtar İshak Karaoğlu’na sordum. Muhtar’da teyid etti.Konunun muhatapları İçdedeler Mahallesi yolunda çalışmaların başlayacağını belirttiler. İçdedeler mahallesi yolu onarım isteyen yol. Bu işlek yolda bir an önce yaz döneminde çalışmaların başlaması lazım. Yağışlar başlarsa İçdedeler yolunda ulaşımda çok güçlükler yaşanır.

** **

 

Atıksu Arıtma Tesisi

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Zeki Toçoğlu, zamanında Sakin Şehir Taraklı'da 4 milyonluk yatırımla 25 kilometre uzunluğunda kanalizasyon alt yapısı yapılmıştı. Ardından Atıksu Arıtma tesisi ihalesi yapılmış ve sonrasında atık su arıtma tesisi yatırımına başlanmıştı. Taraklı atık su arıtma tesisi ile toplanan atık suları dünya standartlarında arıtarak Göynük Deresi'ne deşarj edilmesi planlanmıştı.
Son teknoloji arıtma sistemleriyle donatılan tesis, günde bin 720 metreküp atık su arıtma kapasitesine sahip.
Taraklı’da çevreye yönelik önemli bir koruma sağlayacak bu yatırımın ne zaman hizmete gireceği merak ediliyor.

Evet;

Bir kez daha hatırlatma gereği duyuyorum.Taraklı Atıksu Arıtma Tesisi gibi büyük yatırım ne zaman hizmete sokulacak ? 

 

** **

Bal Tatında Sohbet…

 

Önceki gün Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (SASKF) Başkanı Yaşar Zımba,Harmanlık spor’un Teknik Direktörü Tevfik Tetik Hoca ve Eski Futbol İl Temsilcisi İsmet Akdemir Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı’ya makamında ziyaretlerde bulundular

Taraklı’dan ayrılmadan önce hepsi benim için birbirinden değerli olan büyüklerim iş yerimde benide ziyaret ettiler.

Her biri ayrı bir başlıkta saatler alacak konularda sohbet ettik.Lakin bu sohbet esnasında Harmanlıkspor Antrenörü Tevfik Tetik’in Taraklı’da futbol ve futbolcular hakkında tespitlerini Taraklı’dan Adapazarı’na antrenmana giden bir futbolcunun yaşadığı zorlukları anlatırken gerçekten duygulandım. Taraklılı olarak Tevfik Tetik Hocaya bir kez daha teşekkür ediyorum.

Haa bu arada sohbetimiz tam sona erecekti ki Taraklı’nın eski siyasetçilerinden Koca Mehmet Lakaplı Mehmet Kolsuz doğal haliyle aramıza katılarak eski dostu Yaşar Zımba ile hasret giderdi.Koyu bir sohbete girdiler Aralarındaki sohbetin konusu neydi diye soracak olursanız?

Sadece şunu söyleyeyim “Spor” sohbeti de bal tadındaydı.”Siyaset” sohbetide bal tadındaydı….

Tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.

 

#dolunay-kose #izzettin #tarakli

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.