İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN SEVİNCİNE ORTAK OLACAĞIZ

İHH Taraklı ilçe Temsilcisi Ali Çelikkan, 2020 Kurban çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada "Yüz Binlerce ihtiyaç Sahibinin sevincine ortak olacağız" dedi.
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ

Geçen yıl Kurban da vekalet yoluyla İHH İnsani Yardım Vakfına verilen 51 bin 447 kurban hissesinin, 93 ülkede 2 milyon 57 bin ihtiyaç sahibine ulaştırdığını belirten Çelikkan, "Bu yıl Kurban da Türkiye dahil 54 ülkede yüz binlerce ihtiyaç sahibine ulaşmak için, hazırlıklarımızı tamamladık, bu yıl kurban bedeli tüm bölgeler için 900 TL olarak belirlendi. Kurban vekalet lerinizi 28 yıldır olduğu gibi bu yıl da, İHH ile dünyanın dört bir tarafına ulaştırabilir, sizi bekleyen yüz binlerce ihtiyaç sahibinin sevincine ortak olabilirsiniz" diye konuştu.

 

İSLAMİ USULLERE GÖRE KESİLECEK

 

Kurban çalışmaları hakkında da bilgiler veren Ali Çelikkan,

 

"Kurbanlarını vekalet yoluyla vakfımıza gönderen hayırseverlerimiz, kurban bedellerini banka hesap numaralarına havale ile gönderebilecekleri gibi, bizzat temsilciliğimize elden de verebilirler. Kurban hisseleri bağışçıların talebi doğrultusunda, vakfımız tarafından kurban çalışması yapılacak ülkelerin ihtiyaç durumuna göre paylaştırılır. Kurbanlıklar İHH görevlilerince çalışma yapılacak ülke ve bölgelerde kurban ibadeti için gerekli kriterlere uygun olarak satın alınır. Kurban Bayramı'nın birinci günü kurbanlıklar bayram namazı akabinde İslami usullere göre kesilir. Bayramlaşmanın ardından kesilen kurbanlar paylara bölünerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılır. Kurban kesimleri tamamlandıktan sonra vakfımız, kurban sahiplerine kısa mesaj yoluyla kurbanın kesildiğine dair geri bildirimde bulunur" dedi.

 

İHH Taraklı Temsilcisi

Ali ÇELİKKAN

İrtibat : 0 537 251 41 39

#ali-celikkn #kurban #bagis #tarakli

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.