Ekipler seferber oldu

Taraklı'nın Mahdumlar Mahallesi'nde anız yangınından çıktığı ileri sürülen orman yangını yerleşim yerlerini dumanla kaplanmasına neden oldu. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın için çevre illerden takviye ekip istendi.
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ

YOĞUN MÜCADELE

Taraklı'nın Mahdumlar Mahallesi'nde meydana gelen anız yangını rüzgarın etkisiyle ormanlık alana sıçraması üzerine kısa sürede büyüdü. Tarım ve Orman Bakanlığına ait 2 helikopter havadan müdahale ederken, Sakarya Orman Müdürlüğüne bağlı 15 Arazöz ile 8 itfaiye ekibi yoğun bir mücadele veriyor.

ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI

Orman Bölge Müdürü Ziya Polat yangının ormanda kapladığı alan itibariyle çok büyük olmadığını ancak yerleşim yerine ve kümeslere yakınlığı nedeniyle paniğe neden olduğunu söyledi. Bölge Müdürü Polat “Yangına 2 helikopter, 15 arazöz ve 8 itfaiye ekibi müdahale ediyor. Bolu, Eskişehir ve Bursa’dan takviye ekipler istedik. Yerleşim yerini yoğun duman kapladı. Bu durum vatandaşlarda paniğe neden oldu. Büyük bir güçle yangını kontrol altına almak için mücadele veriyoruz” şeklinde konuştu.

 RÜZGAR İŞİMİZİ ZORLAŞTIRIYOR

Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat yangının çıkış nedenini henüz tespit edilmediğini ancak anız yakmak yada bahçe temizliği için yakılan ateşin yangına sebebiyet verebileceği ihtimalinin olduğunu belirterek “Şu anda önceliğimiz yangını kontrol altına almak. Büyük bir ekiple söndürme çalışması yapıyoruz. Rüzgarın etkisiyle yangını kontrol altına almak işimizi zorlaştırıyor” ifadelerine yer verdi.

YERLEŞİM YERİNE ULAŞMADAN…

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım yangının yerleşim yerine zarar vermeden söndürülmesi için ekiplerin yoğun çaba sarf ettiğini belirterek “Ekiplerimiz yangın bölgesinde. Havadan ve yerden yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Yerleşim yerine ulaşmadan yangını söndürmek için çalışıyoruz” dedi.

#vali-yangin #aciklama #tarakli

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.