Taraklı’da da Muhtarlar Günü kutlandı

19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ

Taraklı’da da Muhtarlar Günü kutlandı

Programa Taraklı Kaymakamı Özgür Kaya ,Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı,Jandarma Komutanı Mustafa Karadaş,İlçe Emniyet Amiri Berke Biber,Taraklı Muhtarlar Derneği Başkanı Harun Gündüz, daire müdürleri ve tüm mahalle muhtarları katıldı.

Hükümet Konağı önündeki Atatürk Büstü’ne Muhtarlar Derneği’nin çelenk sunumu yapıldı. Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı söylendi Taraklı Muhtarlar Derneği Başkanı Harun Gündüz günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada muhtarlık müessesesinin 1829 yılından bu yana hizmet verdiğini belirterek 19 Ekim 2015 tarihli ve 29507 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2015/11 sayılı Başbakanlık genelgesi kapsamında ülkemizde “Muhtarlar Günü olarak kutlandığını söyledi.

Tören bitiminden sonra Kaymakamlık toplantı salonunda günün anlamına binaen muhtarlarla toplantı yapıldı.

Kaymakam Özgür Kaya burada yaptığı konuşmada hem devleti hemde milleti tesil eden muhtarlarımız vatandaşlarımızla kamu arasında köprü vazifesi görerek bizlere yardımcı olmaktasınız.Özellikle pandemi döneminde muhtarlarımız çok büyük görevler üstlenmiş ve halkın hizmetinde olmuştur. Daha iyi hizmetler sunabilmek için ekip olarak çalışmayı sürdüreceğiz “ “ diyerek muhtarlar gününü kutladı

Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı’da yerel yönetimler için muhtarların önemini belirterek “Hizmetlerin vatandaşla buluşması insanımızın mutlu bir yaşam sürmesi muhtarlarımızın çalışmalarıyla gerçekleşir.19 Ekim mutarlar gününü kutluyor sağlık ve esenlikler diliyorum” diye konuştu.

#kaya-pilavci #gunduz #muhtarlar #gun

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.