Bayramın Hemen Ardından...

İzzettin KÖMÜRCÜ'nün Kaleminden
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ
Yayın: Güncelleme:

Taraklı’da Kurban Bayramı Nasıl Geçti ?

 

Bayram tatilinin uzun olmasına rağmen Cıttaslow (Sakin Şehir) ünvanlı Taraklı’da Kurban bayramı beklenildiği kadar hareketli geçmedi. Taraklı’ya gezmeye gelen turistlerin ise Göynük ilçesine gitmeyi tercih ettiklerini belirtmek isterim. Bunun sebeplerini iyi analiz etmemiz gerekiyor.

Bayramın ilk günü bayram namazının ardından vatandaşlar kurbanını kesme heyecanı ve telaşı içerisinde oldular. Huzur içerisinde ibadetlerini yaptılar.

Taraklı Kaymakamı Halis Hacıismailoğu, Taraklı Belediye. Başkanı İbrahim Pilavcı İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Karadaş ve Emniyet Amiri Berke Biber beraberce kabristanda şehit kabirlerini ziyaret edip dua ettiler.

Kaymakam Hacıismailoğlu ve beraberindekiler daha sonra ilçe jandarma komutanlığı ve emniyet amirliği ile nöbet tutan tüm görevlilere bayram ziyaretleri gerçekleştirdiler.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralları içerisinde esnaf ziyaretleri yapıldı.

Şahsen bende bu bayram da da dost ve akrabalarımı telefonla arayarak bayramlarını kutladım

Kurban Bayramında Taraklı’dan çevre ilçe ve illeden pek çok vatandaşın Karagöl yaylasına akın etmesi dikkat çekti

Bayramın en moral bozucu yanı ise Taraklı’ya ziyarete gelenlerin aşırı sıcak havada serin yerde oturup sohbet edecekleri çay-kahve içebilecekleri mekanların yetersiz olması oldu.Beton yığını meydan vatandaşların en büyük eleştirileri oldu

Covid-19 gölgesinde Kurban Bayramını daha geride bıraktık

Allah yaptığımız ibadetleri kabul etsin . 

**

Bayram yazısının içinde “Dıngıldak Masa” sohbetlerini yazmak fıtrata aykırı olmaz.

“Dıgıldak Masa’da konuşmaktan çok dinlemeyi. tercih etsemde “Ne zaman?”,” Niçin?”,”Nasıl?” gibi pek çok sorulara da muhatap olduğumu ifade etmek isterim. Bayram boyunca “Dıngıldak Masa” da yoğun sohbetlerimiz oldu. “Dıngıldak Masa” da boş sohbet olmaz.Dedikodu yapılmaz.Herkesle sohbet ettik.

Bu arada şunu da belirtmek istiyorum.Başkan İbrahim Pilavcı göreve geldiği ilk günlerde ve daha sonrasında Başkan Pilavcı Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık meydanı ile ilgili yeni projeler ortaya koymuştu. Meydan projesini kamuoyu ile paylaşmıştı. Başkan Pilavcı’nın bu paylaşımları heyecan yaratmıştı

Buna benzer konularda pek çok sorulara muhatap oldum. Halk doğalgaz çalışmalarının da tamamlanmasını heyecanla bekliyor. 

**

Yorulmam

Taraklı gibi küçük bir ilçede her gün haber yapmak farklı konularda köşe yazısı yazmak kolay bir iş değil.

İşim sadece bu da değil. Her sabah erken açmam gereken iş yerim ve gün içerisinde organizasyonunu yapmam gereken rutin işlerim var. İşimi eksiksiz yapmak için kendimi sorumlu hissederim.

Sevgili okurlar

Bu sorumluluk içerisinde sağlığımız elverdiği sürece sizlerle birlikte olmaya devam edeceğiz. İlgi ve alakanıza yürekten teşekkür ediyorum

Haliyle yoruluyorum.

Ancak sizlerin ilgi ve alakası inanın bana yorgunluk hissettirmiyor.

Bu vesile ile 24 Temmuz 2007 yılında kaybettiğimiz YENİGÜN Gazetemiz kurucusu büyüğümüz merhum Necdet GÜNGÖRSÜN’ü bir kez daha rahmet ve özlemle anıyorum. Genel yayın yönetmeni olarak hep şöyle derdi Necdet Abi “ Siz hep saygılı olun,o zaman hiç habersiz kalmazsınız” derdi.

İşte bu benim için çok bağlayıcı oldu. Hiç haber sıkıntısı yaşamıyorum.

Önümüzdeki hafta “Taraklı’da İz Bırakan” isimlerden sinemacı merhum Ekrem Koylan (Gante Ekrem) hakkında kaleme alacağım yazı ile birlikte olmak üzere

Hoşçakalın….

 

#bayram-hemen #sonra #tarakli

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.