TARAKLI’da CEVİZ ÜRETİCİSİ MEMNUN

Taraklı’da ceviz üreticileri bu yıl ürünlerin kalitesinden memnun.
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ
Yayın: Güncelleme:

Taraklı’da ceviz yetiştiriciliğine 2009 yılında başladığını söyleyen üretici Sebahattin Erkara " 20 dönüm olan arazimize 400 ceviz ağacı diktim. Bu sene mahsulüm iyi şimdide de hasadını yapmaya hazırlanmaktayız İnşallah bu sene 5 ton civarında ceviz hasat edeceğiz. Ceviz fiyatları iyi.olacağını düşünüyorum"

Ceviz ağacı 7.- 8. seneden sonra ürün vermeye başladığını ifade eden Erkara Diktiğimiz ağaçlardan 9. yılında verim almaya başladım. Ceviz su ve bakım isteyen ağaçtır. Ceviz ağacına baktığınız sürece onun sizi besleyeceğini düşünüyorum.

Toplanmış cevizleri kurutulduğunu sonra ayıklanması sonrasında tekrar kurutulduğunu söyleyen Sebafattin Erkara “Üretimden memnunum şuan da çünkü meyve kendisine her sene çoğaltaraktan veriyor. Ceviz üreticisi olarak İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ziraat Odasının teknik konularda katkılarını bekliyoruz" dedi.

Taraklı’da elma yetiştiriciliğinin bitme noktasına geldiğini söyleyen çiftçi Orhan Tabak’da "Ceviz yetiştiricisi Sebahattin Erkara kardeşimiz önemli miktarda ceviz yetiştiriyor. Taraklı’da ceviz yetiştiriciliğinde örnek bahçe sahibi olduğunu düşünüyorum. Elma ve ayva yetiştiriciliğinin bittiği Taraklı ilçemizde ceviz yetiştiriciliği günden güne artış gösterecektir. Taraklı’nın ceviz üreten ilçe olmasını temenni ediyorum. " dedi

#seviz-uretim #erkara #tarakli

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.