TARAKLI LİSESİ 2. OLDU

İl genelinde düzenlenen Liseler Arası İstiklâl Marşı Okuma Yarışmasında, Taraklı Lisesini Temsil Eden Yasin Çınar 2. oldu.

İstiklal Marşımızın kabulünün 85.yıldönümü sebebiyle Eğitim Bir Sen tarafından “Liseler Arası İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması” düzenlendi. Yarışmada Taraklı Lisesi Son sınıf Öğrencisi ve Gazetemiz Editörü Yasin ÇINAR, okulunu en iyi şekilde temsil ederek ikinci oldu.


Sakarya İl Merkezi ve İlçelerinde 4 Mart tarihinde yapılan elemeler sonucu finale kalan 15 okul, 12 Mart Pazar günü ASM’de gerçekleştirilen bir programla kıyasıya yarıştılar. Yarışma sonunda, 1. ye 200 YTL, 2. ye 150 YTL, 3.ye ise 100 YTL ödül, diğer katılımcı öğrencilere de çeşitli hediyeler verildi.


ASM’de yapılan final yarışmasına merkez ve ilçelerden şu okul ve öğrencileri katıldı:
Atatürk Lisesi’nden Bilal Saka, Yenikent Anadolu Lisesi’nden Furkan Ataman, İmam Hatip Lisesi’nde Emre Barış, Şehit Yüzbaşı İbrahim Sert Lisesi’nden Celile Kalyoncu, Şehit Hakan Bayram Lisesi’nden Aslı Paşalı, Geyve Anadolu Lisesi’nden Yavuz Yaylak, Atike Hanım Anadolu Lisesi’nden Elif Çimen, Karapürçek Lisesi’nden Zeynep Yücel, Şehit Üsteğmen İbrahim Abanos Lisesi’nden İlknur Kurt, Kaynarca Lisesi’nden Semih Kaya, Kocaali Anadolu Lisesi’nden Yusuf Gül, Pamukova Lisesi’nden Ahmet Kaba, Şehit Albay Güner Ekici Lisesi’nden Murat Özbek, Söğütlü Lisesi’nden Neslihan Taşçı ve Taraklı Lisesi’nden Yasin Çınar.

Ayrıca, SRT televizyonunun, yarışmasın üçüncüsünü bile ilan ederken, yarışma ikincisini duyurmaması gözlerden kaçmadı. Taraklı Halkı olarak bu durumun bir yanlışlıktan dolayı kaynaklanmış olabileceğini umuyoruz.#
Enes ÇINAR Enes ÇINAR editor

Diğer Eğitim Haberleri

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.