Bush Körfez'i Silahla Donattı

Körfez ülkelerini gezen ABD lideri, İran'a karşı destek toplama amacı olduğu söylenen ziyaretinde silah anlaşmalarına da imza attı. Suudilere 123 milyon dolarlık, bölgeye toplamda 20 milyar dolar satış yaptı..
Taraklı Ajans Taraklı Ajans
İran'a askeri harekât düzenleyeceği söylentileri arasında Ortadoğu'yu gezen ABD Başkanı George W. Bush, gittiği ülkelerle büyük silah anlaşmaları imzalıyor. Başkanlığı sırasında ilk kez ziyaret ettiği Suudi Arabistan'da önceki gün Kral Abdullah ile bir araya gelen ABD liderinin sattığı sistemler arasında lazer güdümlü bomba teknolojisi yer alıyor. 123 milyon dolarlık sistem, standart silahların, hedefe odaklı bombalara dönüştürülmesini sağlıyor. Bu çerçevede Suudilere 900 uyduyla yönlendirilen füze satıldı. Bush'un altı Körfez ülkesini içeren gezide toplam 20 milyar dolarlık silah anlaşması yapacağı kaydedildi. İsrail ve Mısır'a da silah satan ABD, İran'a karşı bölgeyi güçlendirmeyi hedefliyor.

KRAL'DAN GUANTANAMO SITEMI
Kongre'de yönetimi elinde tutan Demokratların ise bu satışı onaylayacakları kaydedildi. Öte yandan çiftçiliğiyle ünlü Texas doğumlu Bush, Kral Abdullah'ın ünlü at çiftliğini gezerek yarışları izledi. Yaklaşık 100 Arap aygırının bulunduğu çiftlikte atların klimalı ahırlarda tutulduğu ve suyla terapi yapılarak yetiştirildiği kaydedildi. Bush, el yazması Kuran'ın olduğu bir sergiyi de gezdi. Kral Abdullah, halen Guantanamo kampında kalan Suudi mahkumların durumlarına ilişkin bilgi alarak bırakılmaları çağrısında bulundu.
 
haberzade
 
#

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.