Genç Çifte Çifte Düğün


Almanya Da Evlenen Genç Çift Köylerinde Örf Ve Adetlere Göre İkinci Kez Dünya Evine Girdiler

İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ

 

Sakarya İli Taraklı İlçesi Akçapınar Köyünde Harun esen(28) ve Arzu İcit (22) çifti mayıs ayında Almanya’da evlendiler. Genç çift izin için geldikleri baba evinde ikinci defa köyde ki örf ve adetlere göre düğün yaptılar.

2004 yılı kasım ayında eğitimini tamamlamak için Almanya’ya gittiğini söyleyen damat Harun Esen Üniversiteye başladım. Eşimle görücü usulüyle tanıştım. 2009 yılının mayıs ayında Almanya’da evlendik. Taraklı ilçesinin Akçapınar Köyünde yaşayan başta anne ve bababm olmak üzere birçok akrabam ve arkadaşlarım var. İzinde olduğum şu günlerde köyümde ki örf ve adetlerle ikinci defa düğün yapmaya karar verdik” dedi. Aslen Yozgat lı olduğunu ve Almanya da yaşadığını belirten Arzu İcit ise düğününün hem Almanya da hem de Akçapınar köyünde yapılmasından son derece mutlu olduğunu ifade ederek “ Eşimin köyünün örf ve adetleriyle dünya evine girmek ayrı bir mutluluk” dedi.

Düğünde köyün geleneklerine göre damadın arkadaşları evin önünde kule yaparak tavuk ve çeşitli yiyecekler istediler. Damat Harun Esen oldukça eğlenceli geçen düğünde gençlerin isteğini ger,i çevirmedi.

Düğün sonrası davetlilere pilav ve ayran ikramı yapıldı

#

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.