Başkan Özkaraman Köylü Pazarını Gezdi

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman her hafta Cumartesi günü kurulan halk pazarında gezerek 'Organik Köylü Pazarlarının ilçe ekonomisine çok büyük katkı sağladığını söyledi
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ

Halk pazarında ürün satışı yapan köylü satıcıların Taraklı ekonomisine katkısının çok büyük olduğunu vurgulayan Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman “Küresel ekonomik kriz ülkemizi vurduğu gibi, Taraklı ekonomisini ve çiftçisini de vurdu. Köylünün kullandığı mazot fiyatlarının artması ile çiftçinin tekrar karasaban ve pulluğa dönmesine neden oldu. Çiftçinin üretimi olan tarım ürünleri ile hayvancılığın para etmemesi, Taraklı köylüsüne ve esnafına zor günler yaşatıyor. Türk çiftçisinin işi zor olunca ekonomik olarak güçlenmesi için yeni alternatif yollar aradı. Köylüler ilçelerde halk pazarlarında açtıkları sergilerde köylerinde ve tarlalarında ki doğal ortamda ki üretimleri yanı sıra doğanın insanlara bahşettiği şifalı otları da pazarlamaya başladılar. Burada satılan tüm ürünler katkısız ve tamamen organik ürünler olması nedeniyle ben bu satış merkezlerine ben 'Organik Köylü Pazarı” diyorum. Çünkü köylümüz katkı maddesi bilmez, kullanmaz ve kendi tohumunu kendisi yapar ve tarlasına ondan eker. Korkmadan bu ürünleri alabilirsiniz. Bu ürünlerin tamamı Organik Ürünlerdir” dedi.

Özkaraman Taraklı köylüsü üreticisinin civar ilçelerde açmış oldukları "Organik Köylü Pazarları' yanı sıra ilçemizde açtıkları sergilerde kaliteli peynir, tereyağı, havuç, marul ,domates sayısız şifalı ot çeşitleri, dağlarda yetişen organik yerli elma, armut, ve bal çeşitlerini Organik Köylü Pazarında satabildiğini ve ilçeye gelen turistlerinde bu ürünlerden istifade ettiğini söyledi.

#

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.