Bu Yağmur Bizim

Erdoğan ISIR Erdoğan ISIR

Ihlamur yapraklarında dolaştıktan sonra, oturduğum masaya düşen yağmur, çıplak ellerimi tanıma mı sağlayan saf yağmur. Kim bilir neler anlatmaya geldin, şafak vakti yüksek tepelerden buraya kadar koştun, bizlerin kirlettiği toprağı tekrar verimli kılmak için, rüzgârın önüne düşüp bahçemize kadar geldin. Buyur, düş bedenime, bunca diyar gezdin bilgilendir beni.

Çayır kokusu, çimen yumuşaklığı özledi seni, damla damla başla her saniye çoğalt hızını, götür buradan o ağır kasvetli havayı, düş o toprakta ki deliğe, sız içeri besle orada seni bekleyen tohumu. Kalbime hayat sıvısını pompalayan büzüşmüş, tıkanmış damarları aç.

Gül, sev, bak, gör beni, yağmurum ol, hayat ver bana. Dokun yumuşak ellerinle bedenime, yapışan o kötülükleri çek, dayanamasınlar şefkatine, terk etsinler şu yorgun bedeni. Merak edenlere aldırma, yeter ki sen uzat elini, onlar yağan yağmurda bizi izlerken ıslak çimenlere düşer ve iki ayakları havada bize resimlik poz verirler.

Nasılda çoğalıyor yağmur, sen bana yaklaştıkça, yüzüme de renk geldi tıkanan damarlar açılıyor gibi azıcık daha sokulsan, bu kokuyu tanıyorum, tekrar duymak ne kadar güzelmiş. Onlar ise duyamazlar, yağan yağmur, çayır kokusunu onların etrafında dolaştırıyor. Sen yaklaş..

Az daha yaklaş. Kalp kapakçığında yağlanma var diyorlardı, eridi şimdi, ritim bozukluğu yapıyormuş sözde, bak düzeldi. Sen yeter ki yamacımda ol, onlara aldırma sen. Bu güne kadar, yağmayan yağmur onların tozunu alamamış şimdi bardaktan üzerlerine boşalınca çamurlaştılar. Göremezler, az daha sokul…

Sevdim kaç kere, bilemem diyemem, düşünmem de, istemem de olmaz, yoksa dolaşmaz kırmızılık bedenimde, aldırma, yarına bırak bana göre değil, lakin sevmek oldumu gün doğmadan neler olurda bilemem, hayatı böylede şöyle de geçirmek varken, dalkavukluk yapanları da güldürmek hiç hoş değil.

Bu ne mi? Dedim ya ben bilmem, işime de bilmek gelmez….

Yağmur sonu gökyüzünü Suna’lar kapladı, göç yolunda adacıklarında mola vermeleri gerekiyor ben Erdoğan adlı Ada’yı hazırlayayım.
Şuan ki gibi hep gülün. Saygılarımla…

www.erdoganisir.com

#

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.