Dr. Dursun Bostancı Dr. Dursun Bostancı Sakarya'dan Sesleniyorum

Akpartili Olmak

 

Başlığı bu şekilde atıp atmamak için epeyce düşündüm.onunda,bir sakınca görmedim.
Neden bu şekilde bir başlık attığıma gelince:
Malumumuz,son zamanlarda içeride ciddi bir değişim rüzgarı esiyor.

Yapılmaya çabalanan bazı şeyler var.
Sınırlarımızın hemen dışı zaten ateş çemberi. Bunlarla ilgili birkaç köşe yazısı yazdım. Bazı dostlar “ seni bilmesek sanki parti değiştirdin zannedeceğiz” diye sitem ettiler. Birkaç şey söyleyelim de yanlış değerlendirilmeyelim.

**

Hiçbir parti üyesi değilim.

Ancak elbette bir siyasi dünya görüşüne sahibim. Siyasetle uğraşmayı da hiç mi hiç düşünmedim. Bir partiye üye olmaya,aktif çalışmaya da şimdilik asla niyetim yok.

Zira, Gençliğimizde sağ,sol diye ayrılan vatan evlatlarını, Aynı tabancanın sabah bir solcuyu, akşamına da sağcıyı vurduğu günleri yaşadık. Kat,makam mevki olarak hiçbir beklenti, Kimseye de şirin görünmek gibi bir niyet de taşımıyorum. Yaşı altı onluğu geçen biri olarak ,ancak Rabbimden manevi beklenti dışında bir şey de beklemiyorum.

**

Yapılan bazı şeylerin,gösterilen çabaların artık doğru olmasına inanmak istiyorum. Artık memleketim o tarihindeki ihtişamına yaraşır olsun istiyorum. Belki de bir çok insan gibi ümit taşımak istiyorum

**

Şimdi yakın tarihe şöyle bir bakalım: Paramızdan bol sıfırları atıp tekrar normal liraya döneli çok olmadı. İnsanların sağlık hizmeti almalarında eksik olabilir ama ciddi adımlar atıldı. Otoyollar haricinde oldukça fazla ayrılmış yollar yapıldı. Derin devlet içindeki çürük elmalar ayıklanmaya başladı. Dünyanın etkilendiği ekonomik krizde Yunanistan topu atarken,

Türkiye (şimdilik) ayakta.

Hızlı tren projesi geçen yıllardaki hazin deneyime rağmen devam ediyor. İMF ye olan borç sıfırlandı. İster Kürt açılımı ister demokratikleşme deyin, İlk başta bir aksama olduysa da,ölen vatan evladı haberleri gelmez oldu. Enflasyon canavarı denen şey artık yakınlarda gözükmüyor. Kapalı ortamlarda sigara yasağı geldi. 1980 Anayasasını değiştirmek için çaba sarf ediliyor. Daha devam etmeye gerek yok.

**

İyi de bunlar vatanı sattılar,kapalı kapılar ardında kim bilir ne pazarlıklar yapılıyor diyenler olabilir. Hatta siyasi iradenin vatan hainliği ile suçlanmalarını, Terörist başı ile pazarlık yaptıklarını, BDP ile dirsek temasında olduklarını, Dahası giderek zenginleştiklerini, Cemaatlerle iç içe olduklarını, Daha bir sürü şey konuşulup gittiğini duyuyoruz. Yine daha devam etmeye gerek yok. Her yapılanı destekliyor muyum? Hayır.

**

İyi olduğuna inandığınız şeyler için bir ümit taşımaya başlamışsanız, Bence illa da o parti üyesi olmanız gerekmemeli. Belki de o partiye oy vermemiş de olabilirsiniz. Endişeleriniz varsa, Bu endişelerinizi asla unutmadan. Bu siyasi iradeye bir avans, Bir kredi tanımanız mümkün olamaz mı?

**

İnançlı olduklarını defalarca beyan edenlerin, Vatan haini olabileceklerini düşünmek çok iddialı olmalı.

Unutmamak lazım ki; Gizli kapaklı bir şeyler varsa tarih mutlaka yazacaktır. Dolayısıyla siyasi iradeyi ellerinde tutanlar, Neticede nelere katlanmaları gerektiğini bilemeyecek kadar saf olabilirler mi?

**

Ben,fikrim,siyasi görüşüm ne olursa olsun, Bazı endişelerime rağmen ümit taşımak istedim. Ak Partiye bir kredi tanıdım. Ak parti lehine gibi görünen bazı yazılarımda da bunu dile getirdim. Bu kredi biter mi? Bitebilir. Daha ne kadar devam eder? Biraz daha bekleyelim ve hep birlikte görelim.

 

#
Dr. Dursun Bostancı Dr. Dursun Bostancı editor

YAZARIN SON YAZILARI

Kaynarca'lı Öğretmen

Kaynarca'lı Öğretmen

Öğretmen emeklisi. Kaynarca'lıymış.
Kredi Kartlarıyla Alınan Hurmalar

Kredi Kartlarıyla Alınan Hurmalar

İlk başlarda her şey çok güzeldi
Geçen Seçim Başka Bu Seçim Başka Parti

Geçen Seçim Başka Bu Seçim Başka Parti

Zaman içinde siyasi görüşünü beğendiğin bir partinin gidişatından memnun olmaz, Bundan sonra desteklemeyebilirsin.
Reklam Mesajları

Reklam Mesajları

B00
5 Şubat'ta Neler Oldu

5 Şubat'ta Neler Oldu

Vatan Hastanesi

Vatan Hastanesi

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.