Abdurrahman ZEYNEL Abdurrahman ZEYNEL Kalem

2022 Kış Olimpiyatları Erzurum’a

2020 yaz olimpiyatları Tokyo'ya verildi. Elbette İstanbul'un kaybetmesine üzüldüm. Ancak hayat devam ediyor ve Türkiye için yeni vizyonlar gerekli. Bu ise 2022 Kış olimpiyatlarının Erzurum'a getirilmesidir. Hedef açık sarih artık bu olmalıdır.
Kış Olimpiyatları; Türkiye için iyi bir imaj, Erzurum için iyi bir vizyon demektir. Palandöken Markadır. Ovasıyla, yaylasıyla suyuyla, insanıyla ve tarihiyle Erzurum buna en uygun şehirdir.
Değerli Erzurumlular elimize iyi bir fırsat geçti. Haydi, kulis yapmaya, haydi ülkeyi ayağa kaldırmaya... Lobileri oluşturmaya. Turizm elçileri bulalım, bürokrasiyi, akademik dünyayı harekete geçirelim.
Yerelde; öncelikle Milletvekillerimizi, Belediye Başkanlarımızı, Valiliğimizi derhal harekete geçirip komiteler oluşturalım...
Palandöken yaylalarını, Allahu Ekber Dağlarını, Tortumum Şelalesini tanıtalım. Kuş Cennetini hafızalara kazıyalım.
İpek yoluyla ilgili konferanslar, paneller verdirelim, ilgilileri Palandöken zirvesinde buluşturalım...
Göçten şikâyet edenler veya göçe çare arayan dostlar tarihi bir fırsat elimize geçmek üzere gelin el ele, gönül gönüle, dal dala verelim, göçü durduralım hatta terse çevirelim. Bunun yolu doğru kararlarla, gayretlerle 2022 Kış Olimpiyatlarını Erzurum'a getirmekle mümkün olduğunu herkese anlatalım.
Tortum Şelalesini, İspirin yedi göllerini, Verçenik tepesini, Hınıs'ın Selçuklu kanyonunu,Narman'ın Peri bacalarını, Allahu Ekber ve Kop Şehitliklerini tanıtalım, tanıyalım ..
Narman'ın, İspirin, Hınıs'ın beyaz fasulyesini, Daphan ovasının yeşil mercimeğini ve Erzurum Ehramını marka değer haline getirelim. 9 yılımız var bu işi için uzun bir zaman gelin bunları yapalım.
Şikâyeti, çekememezliği, adam kayırmacılığı bir kenara bırakalım komiteler oluşturalım. Elimize geçecek bu tarihi fırsatı ne olur heba etmeyelim.
Yarından tezi yok yetkili ve yetkisiz her Erzurumluyu, Şehirde, kasabada veya köyde yaşayan veya Erzurum dışına göç etmiş tüm dadaşları bu işe ortak edelim. Tüm Erzurumlular gönüllü elçi, bilgili propagandist, iyi birer halkla ilişkiler uzamanı olarak yetiştirelim ve bu büyük organizasyona talip olalım.
Sonrada Hükümetin kapısını çalalım. Sayın Valim, Sayın Belediye başkanlarım, Sayın Rektörlerim, Sayın Sanayi ve Ticaret odası başkanlarım, Sivil toplum kuruşlarının sayın yöneticileri işte size fırsat ne olur el birliğiyle bu çıkan fırsat değerlendirelim.
Şikâyet etmeden, sızlanmadan keşke demeden gelin bu büyük organizasyonun Erzurum'da Anadolu'nun Zirvesinde, Palandökenlerin zirvesinde yapılması için çaba sarf edelim...
Gelin Erzurum Tarihini, kültürünü, sanatını, medreselerini, camilerini, kiliselerini ve 10000 yıllık Oğuz töresini anlatalım.
Gelin Erzurum'un sahip olduğu sosyo-politik, sosyo- ekonomik, ve tarihsel değerlerini bir hamur haline getirip insanlığın zihnine güzel bir sinerji oluşturacak şekilde sunalım. Bu imkânlar, maddi, manevi insan potansiyeli bakımından var olan bu değerleri sunalım. Geç kalmayalım. İstemesi bizden, vermek başkalarından… Ancak istemenin önce alt yapısını oluşturalım...
Erzurum'un sosyal potansiyel enerjisini harekete geçirerek 2022 Kış Olimpiyatlarını Erzurum'a getirelim...


 

#
Abdurrahman ZEYNEL Abdurrahman ZEYNEL editor

YAZARIN SON YAZILARI

Heybeliada Papaz Mektebi Ve Rum Okulları

Heybeliada Papaz Mektebi Ve Rum Okulları

Radikal İslamcıların Değişimi

Radikal İslamcıların Değişimi

Azınlık Ve Misyonerler, Ve Osmanlının Yıkılışı

Azınlık Ve Misyonerler, Ve Osmanlının Yıkılışı

Azınlık ve Misyoner Okullarının Osmanlının Yıkılışındaki Rolleri
Tuzak Ve Provakatör

Tuzak Ve Provakatör

Osmanlı Pay Edilirken

Osmanlı Pay Edilirken

Aziziye Tabyaları, Nene Hatun Ve 9 Kasım Ruhu

Aziziye Tabyaları, Nene Hatun Ve 9 Kasım Ruhu

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.