Geri
M. Ali ÇINAR M. Ali ÇINAR Onuncu Köy

Ne Olacak Bu İslam Âlemi

Son pişmanlık fayda vermez.
Geç alınan tedbire de tedbir denmez.

Önce Böldüler-Parçaladılar, Şimdi de Birbirlerine Yediriyorlar.
Bizlere birbirimizi yedirirken onlarda şerefe kadeh kaldırıyorlar. Farkında mıyız acaba bizi birbirimize yedirirken zenginlik kaynaklarımızı bir bir ellerine geçirenler kimler? Paylaştıkları alanlarda savaş bitti. Ama ganimetler daha bitmedi onları da almaları lazım. Dün Bosna, Bulgaristan, Çeçenistan, Azerbaycan, Karabağ, Afganistan, Ukrayna, Irak, Mısır, Libya, Suriye ve 40 yıldır bitmeyen Filistin saldırıları ve ardından gelecekler…
Şimdi sizlerle önemli bir konuyu paylaşmak istiyorum. Irak’ın Kuveyt’i istilası sırasında önce Saddam’ı kışkırtan iş birlikçiler sonra da Irak’ı devre dışı bırakan Amerika (savaşın çıkmasına sebep olanlarda onlar zaten) petrollerin paylaşımına geldiğinde aslan payını alarak diğer yandaşlarına da üç beş pay bırakarak güya adaletini (!) sağlamıştır. Hepimiz biliyoruz ki, dünyanın en son tükenecek petrol ocakları orada. 1500 Ocak bulunduğu söyleniyor. Peki, paylaşım nasıl oldu dersiniz. Tahminim 50 yıl olsa gerek, çıkarılacak petrollerin %70 Amerika’nın. %10 İngiliz’in. %10 Fransız’ların. %4,6 sının da mısıra verilmiştir. Yani %94,6 sının tamamını bu güçlere ele geçirmiştir.

O dönem BBS den bir röportaj dinlemiştim.
Şöyle soruyordu spiker savaş sonrası Kuveyt Enformasyon Bakanına:  Irak’ı af edebilecek misiniz? Soru devam ediyor.-Aynı dil, aynı ırk, aynı din ve aynı coğrafya Irak’ı af edebilecek misiniz? Kolay olmayacak diyordu Kuveyt Enformasyon bakanı. Çünkü saldırıya uğratılmıştı. Peki, soruyu şöyle sorarsak acaba Kuveyt Enformasyon Bakanı nasıl cevap verirdi. Aynı dil, aynı ırk, aynı din ve aynı coğrafya ‘’NEDEN AYRISINIZ.’’

Evet, Değerli Dostlar

Çok uzun değil bir asır öncesi şu anda savaş olan, topraklarda savaşın adı bile yoktu. Atalarımız at üstünde dünyaya adalet dağıtırken çıkarcılar ve menfaat perestler telaş içine düşmüş ve bütün yapılanmalarını insanlığın yapısını bozmakta bulmuşlardır. Çağdaşlık diyerek efsunlu bir kelimeyi idraklere sokarak gitgide insanlığı İslam dan koparıp nefsine esir düşürerek insanı insanlıktan çıkararak planlarını gerçekleştirmişlerdir. İnsanlığın gafleti de bunların ömrünü uzatmaktadır.

Sonuç olarak diyebiliriz ki, 21 milyon km kare Osmanlı toprakları önce harita üzerinde cetvel ile çizilip, sonrada haritalaştırarak uygulamaya konulmuş, koskoca Osmanlı toprakları paramparça edilip sahneye sürülmüştür. İlk adımı böyle atan batılı dostlarımız (!) sonrada boş durmamış A planı, olmadı B planı, oda olmazsa C-D-E planlarını devreye sokarak üç çadırdan üç kıtaya ulaşan Osmanlının torunlarını tekrar üç çadıra düşürünceye dek sinsi planları acımasızca devam ettirecektir. Bu böyle bilinmeli ve gereken önlemler bir an önce alınmalıdır. İç didişmeler ve tartışmalardan bir an önce vaz geçerek geleceğe daha objektif bakmanın zamanı geçmeden birlik ve dirliğimizi sağlamak durumundayız. Hepimiz aynı geminin yolcuları olduğumuzu unutmadan birbirimizin kıymetini bilmek durumundayız. Yoksa hepimiz çok zor durumlarla karşılaşabiliriz.

#ayni #enformasyon #kuveyt #hepimiz #iraki #savas

Yazarın Diğer Makaleleri