İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

Dikkatler Cumhuriyet Mitinginde

Ankara’da yapılacak olan Cumhuriyet Mitingini
Hafta sonu Ankara’da yapılacak olan Cumhuriyet Mitingini, dünyada haftanın en önemli olayları arasında gösteriliyor.
Gazetenin, dünya çapında haftanın en önemli olaylarını derlediği “The Week Ahead" köşesinde bu kez Türkiye de vardı. Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenecek mitingi, dünyada cumartesi gününün en önemli iki olayından biri olarak gösteren gazete, Cumhuriyet Mitingini “Türkler laik bir cumhurbaşkanı çağrısı yapıyor başlığıyla duyurdu.
Financial Times, “Türkiye’nin laik milliyetçi ideolojisi Kemalist bloğun destekçilerinin, Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde laik bir Cumhurbaşkanı çağrısında bulunacağını belirtti.
Gazete, dünyada bu cumartesi yaşanacak diğer önemli olayı da Sih’ler için kutsal olan Vaisakhi kutlaması olarak gösterdi.
Atatürkçü Düşünce Derneği'nce (ADD) cumartesi günü Ankara'da düzenleyeceği Cumhuriyet mitingi için Ankara Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Miting nedeniyle Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yedek kuvvet alacak olan Ankara Emniyeti'ne çevre illerden takviye kuvveti de gelecek.
Cumhurbaşkanlığı seçimine adaylık süresinin başlamasına 2 gün kala yapılacak olan mitingde alınacak önlemler için hazırlıklara başlayan Ankara Emniyeti, ADD yetkilileriyle görüşmeler yapacak. Mitingin, gerek gerçekleşeceği dönem gerekse Ankara'ya gelecek gruplar nedeniyle önemli olduğunu belirten emniyet yetkilileri, ADD yetkililerinden, alınacak önlemlere uygun davranış içinde olmalarını isteyecek.
Ankara Emniyeti, miting alanındaki güvenlik önlemleri kapsamında havadan da denetim yapacak. Olası provokatif hareketlere karşı istihbarat biriminin yanı sıra çok sayıda sivil polis de mitingde görevli olacak. Emniyet yetkilileri, katılımcı sayısının en fazla 50 bin dolayında olmasının beklendiğini belirtti. Miting nedeniyle Ankara Emniyeti'ndeki resmi ve sivil personelin yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yaklaşık 500 kişilik bir yedek kuvvet ile çevre illerden yaklaşık 500 kişilik ek kuvvet talep edilecek.
İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Bütün yurttaşlarımızı, milletin özlemlerini dile getirecek olan Cumhuriyet Mitingine davet ediyorum" dedi.
Perinçek, düzenlediği basın toplantısında, Irak Kürdistan Demokratik Partisi lideri Mesut Barzani'nin, haddinin ötesinde açıklamalar yaptığını söyledi. Bundan daha vahiminin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'yi tehdit eden bu iddiaları 3,5 yıldan beri dile getirmesi olduğunu savunan Perinçek, şunları kaydetti:
"Başbakan katıldığı bir televizyon programında, 'Amerika'nın Büyük Ortadoğu Projesi içinde Diyarbakır'ı merkez yapacağız" diyor. Bu projenin eş başkanı olduğunu da sık sık dile getiriyor. ABD'nin projesi haritalarla tanımlanmış. Türkiye'yi bölen projede Türkiye'nin Başbakanlık koltuğunda oturan şahıs görev almış ve görevini tanımlıyor. Başka bir devletin projesinin eş başkanı kesinlikle Başbakanlık koltuğunda oturamaz."
Perinçek, bu tablo karşısında Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i, Anayasa'nın verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmeye davet ettiğini ifade ederek, "Cumhurbaşkanı MGK toplantısında Başbakan'a, 'Cumhurbaşkanı olarak sizi BOP görevlisi olmanız nedeniyle derhal Başbakanlık koltuğundan istifaya davet ediyorum' demeli" diye konuştu.
14 Nisanda yapılacak Cumhuriyet Mitingi ile ilgili, mitinge Türkiye'nin vatanseverlerinin katılacağını söyleyen Perinçek.
Partisinin de bütün gücüyle mitingde yer alacağını bildirdi.
Evet, Ankara’da bütün dikkatler Pazar günü yapılacak olan Cumhuriyet Mitingine çevrildi. Gerçektende Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi bu buluşma çok önemli.
Dünyanın en önemli olayları arasında yer aldığına göre hiçbir olaya sebebiyet vermeden inşallah amacına uygun bir miting olur. Çünkü mitingte mesaj tam verilmeli.
Görüşmek dileğiyle... Hoşçakalın
#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

YAZARIN SON YAZILARI

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı’nın Kabulü
Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Taraklı siyasi tarihinden Tacettin Özkaraman’ın 3 dönem Belediye Başkanlığı dönemi tarih sayfalarına geçmek üzere.
Heyecansız Seçim Dönemi

Heyecansız Seçim Dönemi

1 Nisan sabahı’nı yaşayıp göreceğiz
20.yıla Merhaba

20.yıla Merhaba

Gazetemiz YENİGÜN 19 yılı geride bırakarak 20. yayın hayatına başlıyor.
Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

31 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça siyasette heyecanda artıyor.
Goy Goycular…

Goy Goycular…

...

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.