İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

23 Nisan

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı.

TBMM nin açılışının 87.yılı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları törenleri bu yıl Taraklı’ da geçtiğimiz senelere nazaran daha büyük bir çoşkuyla kutlandığı görüldü. Vali yardımcılarından Muammer Aksoy’un da katıldığı bayram törenlerinde tören alanında yerini alan Taraklı Yatılı ilköğretim Bölge Okulu,Atatürk İlköğretim okulu ve Zübeydehanım anaokulu öğrencileri tören boyunca büyük coşku içerisinde idiler.Ana okulu öğrencilerinin müzik eşliğindeki gösterileri Milli ve mahalli oyunlarımızı oynayan öğrencilerimiz ve tören alanında çalan onuncu yıl marşı bu çoşkunun daha da artmasına neden oldu.Özellikle resmi geçit töreni izlenmeye değerdi.Havanında güzel olması 23Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını çoşku içinde kutlamasına etkendi.Tören alanındaki kalabalık bunun bir kanıtı idi.Milli Bayramlarımızda her zaman aynı çoşku ve mutluluğu yaşamak dileğiyle bayram kutlamalarında komitede görev alan herkesi ayrı ayrı kutluyorum.


*** *** *** ***


Ali Diçer’in Vefatı...


 CHP Bursa Milletvekili Ali Dinçer’in vefatı nedeniyle duygularımız sizlerle paylaşmak istiyorum.


 Her zaman güleryüzlü olan Ali Dinçer’in hastalığının en zor anlarında bile hoşgörülü ve pozitif bakışını korumayı başarması belki de en güzel yanı idi.CHP Bursa Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili Sayın Ali Dinçer’in vefatı hepimiz için büyük bir kayıptır. 1945 yılında Bulgaristan’ın Razgrad kentinde doğan, kendisi gibi eşi Yıldız İbrahimova da Bulgaristan göçmeni ve ünlü bir sanatçı olan Ali Dinçer, yaklaşık iki yıldır kanser ve arkasından hepatitle mücadele ediyordu.
Ancak tedaviler sonucu zayıflayan bağışıklık sistemi, yakalandığı enfeksiyon nedeniyle hayatını kaybetmesine neden oldu.
Daha önce, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Başkanlığı ve çeşitli demokratik kitle örgütlerinin başkanlıklarını da yapmış olan Ali Dinçer, Cumhuriyet Halk Partisi’nde de üst düzey yönetici görevleri üstlenmiştir.
Her zaman güleryüzlü olan Ali Dinçer, hoşgörülü ve pozitif bakışını hastalığının en zor anlarında bile korumayı başarabilmiştir.
Siyasetteki bu tavrı ile kendisinden ‘siyasetin güleryüzü’ olarak bahsedilen Ali Dinçer vatansever, halkçı, başarılı bir siyasetçiydi.
Aynı zamanda iyi bir baba ve iyi bir eş olan Dinçer çok iyi bir insan olmasıyla herkesin sevgi ve saygısını kazanmıştır. Ülkemiz ve tüm halkımız çok değerli bir siyasetçiyi ve insanı kaybetmiş bulunmaktadır. Hepimizin başı sağ olsun”


*** *** *** ***


Değerli Okuyucular


 Aslında niyetim hemen hemen her gün günlük yazılarımla sizlerle birlikte olmak istiyorum. Ama takdir edersiniz ki bu da kolay değil. Bu arada göndermiş olduğunuz mailler beni son derece mutlu ediyor. Eğer yazdığımız yazılarla sizlere bir fikir bir öneri ya da bir bilgi verebiliyorsam ve sizi mutlu edebiliyorsam inanın sizin kadar bende mutlu oluyorum. Amacım hiçbir zaman bağcı dövmek değil...


Taraklı’dan selam ve sevgilerimi iletiyor saygılar sunuyorum.


Görüşmek dileğiyle

#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

YAZARIN SON YAZILARI

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Zaferi Heyecan Ve İbret Verici Destandır
12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı’nın Kabulü
Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Taraklı siyasi tarihinden Tacettin Özkaraman’ın 3 dönem Belediye Başkanlığı dönemi tarih sayfalarına geçmek üzere.
Heyecansız Seçim Dönemi

Heyecansız Seçim Dönemi

1 Nisan sabahı’nı yaşayıp göreceğiz
20.yıla Merhaba

20.yıla Merhaba

Gazetemiz YENİGÜN 19 yılı geride bırakarak 20. yayın hayatına başlıyor.
Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

31 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça siyasette heyecanda artıyor.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.