Geri
M. Ali ÇINAR M. Ali ÇINAR Onuncu Köy

3. “FETA” Ödüllerinin Ardından

Böyle Bir Değer Kaçmamalıydı

Değerli dostlarım,

Ufku açık insanların hayallerine erişmek mümkün değildir, Hayal ettiklerini gerçekleştirirken onlar yorulmak bilmezler. Çünkü aşk gönüllerini sarmış, attıkları her adım onlar için bir mutluluk kaynağı olmuştur. Eğer değerleriniz varsa ve bu değerler içinde “İnsanın Yeniden Keşfi İçin” yola çıkmışsanız, aynı zamanda her şeyin çürümeye yüz tuttuğu bir dönemse bu dönem. Ve her türlü zorluğa karşı bu başarıya ulaşmışsanız, sizi tebrik etmekten başka ne yapılır Menderes Bey.


İman, sevgi ve bilgi gibi yüksek değerlerin yeterince takdir görmediği bir dünyada yaşıyoruz. Bu ortamda çok sayıda insan, manasız bir madde ve ruhsuz bir kalıp haline getirilmiştir.
Doğruluğu, ahlaki bir değer değil, sadece kendi çıkarları için gerekli bir prensip haline getiren ve bunun kabul görmesini isteyen insanların sayılarının gün geçtikçe çoğaldığı bir dönemde, insanı yeniden keşfetme imkânını tanıma ve anlama çalışmaları doğrultusunda atılan her adımınızı kutluyor ve bu çalışamazınızdan dolayı sizi ve ekibinizi tebrik ediyorum. Allah yardımcınız olsun.


2. Feta ödülleri 04.06.2006 da Taraklı İlçesinde Kutlanmıştı. Bu vesileyle birçok ünlü Taraklı’ya gelmiş ve güzel ilçemizi ziyaret etmişti. Zaten bizlerin bir amacı da Taraklıyı tanıtmak değil miydi? O halde hazır başlamışken ve uygulaması da bir yıl önce yapılmış olan böyle anlamlı bir günü acaba neden Taraklıda kutlayamadık. Elimizde ki, çok kıymetli ama çok kıymetli bir değeri yitirdik. Ve 3. sü olan “DÜNYA FETA” günü ödül töreni bu yıl Sakarya’da gerçekleştirildi. Yine birbirinden değerli şahsiyetlerin buluştuğu bu Feta günü dolu, ama dopdolu geçti. Karşılıksız, hiçbir menfaat beklemeden çok uzaklardan gelen değerli konuşmacılar birikimlerini bizlerle paylaştılar. 41 dalda yine ödüller sahiplerini buldu. Bu ödüllerin en iyisine layık olan daha nice şahsiyetlerin ülkemizde var olduğunu biliyoruz. İşte Feta Bundan böyle o yüce insanları ortaya çıkaracak ve hak ettikleri ödüllerini verecektir. Tüm Katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizlere unutulmayacak bir gün yaşattılar. Konya’dan ağaç sevgisini taşıyan yürek, Rahim Demirtaş ağabeyimiz, Diyarbakır’dan Barış gönüllüsü, dargınları barıştıran Sait Şanlı ağabeyimiz tertemiz gönüllerini bizlere açtılar. Onlara da saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Bu önemli günü gelecek yıllara da taşımak isteyen bu işin mimarı Menderes hocamızı kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum.


Dedim ya, hocam sizin hayalinize yetişmemiz mümkün değil. İyi ki varsınız.


Hepinize saygılarımı sunuyorum. 

#facearialhelveticasans-serif #gunu #feta #fontpbrpfont

Yazarın Diğer Makaleleri