İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

Yemyeşil Futbol Sahası’na Kavuşacağız…

Taraklı’da uzun yıllardır bir spor tesisi olmadığını gençlerin spor yapamadığını sürekli dile getirdik.Taraklı’da özellikle futbola olan merak ve futbolcu potansiyelinin önemsenecek bir düzeyde olduğunu anlatmaya çalıştık. Yıllardır hep Taraklı’ya bir spor tesisi yapılacağı hayali ile bekledik.Hayallerimiz gerçekleşmeyince tepki gösterdik

Taraklı’da uzun yıllardır bir spor tesisi olmadığını gençlerin spor yapamadığını sürekli dile getirdik. Taraklı’da özellikle futbola olan merak ve futbolcu potansiyelinin önemsenecek bir düzeyde olduğunu anlatmaya çalıştık. Yıllardır hep Taraklı’ya bir spor tesisi yapılacağı hayali ile bekledik. Hayallerimiz gerçekleşmeyince tepki gösterdik.

Taraklı’da futbol sahası olmayınca Taraklıspor Kulübünü yönetenlerinde spora hizmet etme şevki kırıldı. Çünkü Sakarya Amatör kümelerinde mücadele eden Taraklıspor müsabakalarını Geyve-Alifuatpaşa –Pamukova gibi ilçelerin futbol sahalarında oynamak zorunda kaldı. Bunu sonucunda Taraklıspor takımı Amatör küme müsabakalarına katılamaz hale geldi. Her sezon öncesinde “ Taraklı’ya Futbol Sahası Yapılacak” vaatleri verildi. Bir türlü başlanmayan futbol sahası yapımının “Acaba 2. yarı maçlarımıza yetişirmi ? ” umudu ile hep liglere katıldık. Gerçekten futbola müthiş bir ilgi vardı. Ama ne yazık ki bu ilgi yok oldu bitti.

Büyükşehir Belediyesi'nin Ekim ayı olağan toplantısında Taraklı’da spor tesisi inşaatı için Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na yetki verildi. Sanırım futbol sahası yapımı için süreç başladı. Taraklı’ya futbol sahası kazandırılması için Büyükşehir Belediye Başkaı Toçoğlu’nun özel ilgisi gerekiyor. Taraklı’da futbol sahası olmadığı için 30 yıldır Taraklı’da futbol askıda demiştik. Birçok yerde bunu söyledik. Her gelen siyasetçiye bunu anlattık. Taraklı’da spor tesisi sıkıntısı olduğunu herkes biliyor. Artık sorunun acil olarak çözülmesi gerekiyor. Umarım bu sorun kısa zamanda çözülecek.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu Taraklı’ya spor tesisi kazandırılması için meclisten yatırım için yetkiyi aldı. Başkan Toçoğlu’na buradan teşekkür ediyorum. İlk fırsatta makamına gidip teşekkür edeceğim. Taraklı’ya futbol sahası yapılması için büyük gayret gösterenleri göz ardı etmem mümkün değil. İnşaat bir başlasın hele.

2005 yılında kurucu yönetiminde bulunmaktan ve spora hizmetten onur duyduğum Taraklıspor Kulübü yönetiminin yeni bir oluşum içerisine girmesi lazım. Taraklıspor Kulübü Başkanı İsmail Pekmez kulübün yönetimini toplayıp kendi el yazısı ile çok önemli kararlar alıp imza attırması lazım. Alınacak her türlü karara Taraklılıların destek vermesi lazım.

Tereddüt etmeden söylüyorum. Şahsım olarak Taraklıspor için her desteğe hazırım.

Taraklı’dan yetişecek geleceğin futbolcuları adına Zeki Toçoğlu’na bir kez daha teşekkür ediyorum

İnşallah sahamızın inşaatı en kısa sürede başlar ve yemyeşil ilçemiz yemyeşil futbol sahasına kavuşur

Sakaryaspor geçtiğimiz hafta Payas deplasmanında 1-0 yenildi ve 3 puan bıraktı. Aynı zamanda ligde ilk yenilgimizi aldık. Bu maç geride kaldı.

Bu hafta yine deplasmandayız. Hemde çok zor deplasman. Yenilgiyi unutup hafta sonu oynayacağımız Elaziz karşılaşmasına odaklanmamız lazım. İnşallah bu karşılaşmadan galibiyetle döneriz. Takımımıza başarılar diliyorum.

Tekrar görüşmek dileğiyle hoşçakalın

#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

YAZARIN SON YAZILARI

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Zaferi Heyecan Ve İbret Verici Destandır
12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı’nın Kabulü
Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Taraklı siyasi tarihinden Tacettin Özkaraman’ın 3 dönem Belediye Başkanlığı dönemi tarih sayfalarına geçmek üzere.
Heyecansız Seçim Dönemi

Heyecansız Seçim Dönemi

1 Nisan sabahı’nı yaşayıp göreceğiz
20.yıla Merhaba

20.yıla Merhaba

Gazetemiz YENİGÜN 19 yılı geride bırakarak 20. yayın hayatına başlıyor.
Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

31 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça siyasette heyecanda artıyor.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.