Geri
M. Ali ÇINAR M. Ali ÇINAR Onuncu Köy

Çileli Yaşa Ama Hileli Yaşama

Hayatı doğru yaşamak, bükülmemek eğilmemek daha doğrusu birilerine kul köle olmamak…

Onurlu ve şahsiyetli olarak hayat sürmek pekte kolay değil bu zamanda. Her yerde birilerinin önünde eğilmek ve bükülmekten geçiyor bir yerlere gelebilmek. Dik durabilmek karakter işi ama dikleşmeden tabi ki, ancak öyle kişilik sizler var ki onlara sadece elinde bulundurdukları gücün gücünü kullanarak insan onurunu zedelemektedirler. Adamın tek ihtirası kendini adam olarak görmekte ve çevresinde bulunanlar ne kadar eğilirse adam(!)o kadar mutlu oluyor. Başarı çalışmak vatan millet sevgisini baş tacı yapmak onun için bir şey ifade etmiyor. Onun tek amacı yeter ki sen saygıda kusur etme bir numaralı adamsın.

Ben mesleğimi icra ettiğim süre içinde çekmediğim kalmadı. Benden çalışma isteseler var. Başarı isteseler var. Gelişme isteseler var. Değişim isteseler var. Ya bi teşekkür edin be, bire vicdansızlar bire ahlak yosunları. Kendi kendinize verdiğiniz unvanlarla şımarıp yükseldik zannedip dibe çöktüğünüzün farkında mısınız? Yalamalık ve yalakalık bir yere kadar. Zaman gelir hak etmediğin haklarının cezasını bir bir ödersiniz. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Eğer gecikirse çıkar mutlaka son nefeste.

Sonuç olarak diyebiliriz ki, adam ayırmadan adam kayırmadan ilkeli yaşayıp hayatı doğru olarak yaşayan dostlara selam olsun. Selam olsun doğru iş yapanlara. Selam olsun adam ayırmadan ülkesini seven, insanlığı seven ve geleceğimizi doğru zemin üstüne kuranlara. Yazıklar olsun menfaatinin makamının esiri olup emaneti ehil olanlara teslim etmeyenlere. Yazıklar olsun üç kuruşluk dünyevi menfaatlerinin peşinde köle olanlara. Şeref ve şan şahsiyetle bütünleşirse medeniyetin yolu açılır. Rabbim bizleri sırat-ı mustakiymden ayırma. Hak ve hakikat yolunu yolumuz eyle. Sevdir bize sevdiklerini. Emaneti ehline veren ehli zikirle istişare edenlerden eyle. Amin…

 

#isteseler #dogru #selam #adam

Yazarın Diğer Makaleleri