İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Taraklı Mektubu

Seçilmişler Halk'tan Kopuk Olmamalı...

Sayın Kaymakamımız Cihat Koç ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Serkan Korkmaz beyin seçilmişlerimize de örnek olması temennisiyle

Bazı değerler vardır unutulmaz… Yıllar geçse de ilçemiz adına bıraktığı izler ve sosyal hayatları ile anılırlar. Geçmiş denilince aklıma ilk gelenler Ortaokul müdürü merhum Halil Yabeyli merhum doktorumuz Mehmet Özaslan Taraklı’nın ilk Kaymakamı Seyfullah Hacımüftüoğlu gibi isimler gelmekte… Şimdilerde de Kaymakam Cihat Koç ve İlçe Milli Eğitim Müdür Serkan Korkmaz gibi isimler.

Kaymakam Cihat Koç sosyal bir kişilik… Seçilmişlerimizden çok halkla iç içe… İlçemiz sorunlarının çözüm noktasında zaman zaman halkımızdan önde gelenleri ziyaret etmekte onlarla fikir alışverişinde bulunmakta ilçemizin gelişmesi noktasında dertlerimizi dert edinerek çözümler aramaktadır. Takdir edilecek bir davranış.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Korkmaz aktif bir kişilik, sporun içerisinde yer alan futbol hakemliği ve gözlemcilik yapan bir isim… Polis emeklisi bir babanın oğlu. Vazifesine önem veren, doğru olanı yapmaya çalışan titiz bir insan… Kısaca Taraklı ile ilgili sorunlara sahip çıkan değerli bir görev insanı… Serkan Korkmaz gibi Taraklı’nın sorunları ile ilgilenen ve bu sorunlarla ilgilenen birinin Taraklı’da görev yapması ne mutlu.

Serkan Korkmaz 1975 Isparta doğumlu. İlkokulu Ankara’da Ortaokulu Erzurum’da ve Üniversiteyi’de Ege Üniversitesi Coğrafya Bölümü’nde okumuş. Hayalinde Hakim yada Savcı olmak varmış. Ama o diyor ki “Dünyaya tekrar gelsem yine öğretmen olurdum”

Evli ve 2 çocuk babası olan Serkan Korkmaz Geyve Cemal Gürsel İköğretim Okulu Müdürlüğü Taraklı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevi yaptı.

Şimdi Taraklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevi yapıyor.

Güzel ilçemiz gelişmeye çok müsait görüntüsünde olmasına rağmen benim tespitlerime göre istediğimiz düzeyde gelişmeyi yapamamaktayız…

Geçtiğimiz günlerde Taraklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Sessiz Şehrin Yükselen Sesi Taraklı Başaracak” ve “Taraklı Okuyor” projelerinin tanıtımı Taraklı Orta Okulu konferans salonunda yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Korkmaz’ı dikkatle dinledim. Eğitim camiası gerçekten heyecanlı … Çocuklarımız adına umutluyum. Taraklı’da eğitim seviyesi yükselecek.

Şayet bunu her alanda yaşamak istiyorsak yöneticilerimiz halktan kopuk olmamalı halkla iç içe ilçemiz dertleriyle yoğrularak hizmet edebilmeli Sayın Kaymakamımız Cihat Koç ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Serkan Korkmaz beyin seçilmişlerimize de örnek olması temennisiyle her şey gönlünüzce olsun…


#
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ editor

YAZARIN SON YAZILARI

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Zaferi Heyecan Ve İbret Verici Destandır
12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı’nın Kabulü
Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Güle Güle Başkan Tacettin Özkaraman ve Meclis üyelerimiz

Taraklı siyasi tarihinden Tacettin Özkaraman’ın 3 dönem Belediye Başkanlığı dönemi tarih sayfalarına geçmek üzere.
Heyecansız Seçim Dönemi

Heyecansız Seçim Dönemi

1 Nisan sabahı’nı yaşayıp göreceğiz
20.yıla Merhaba

20.yıla Merhaba

Gazetemiz YENİGÜN 19 yılı geride bırakarak 20. yayın hayatına başlıyor.
Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

31 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça siyasette heyecanda artıyor.

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.