Geri
M. Ali ÇINAR M. Ali ÇINAR Onuncu Köy

Tut Kelin Perçeminden

Bu ne hal beyler. Bu nasıl bir gidişat. Bu nasıl bir beceriksizlik. Bu nasıl bir aymazlık. Uzman denilen kendi kendilerine rütbe takılan ve eğitime yön verecek yani geleceğimizi inşa edecek işi bilmez kişilere yetki verip sonrada olmadı yanlış yaptık diyerek ortaya koydukları çalışmalar bin bir masraf yaparak hem velilerimizi umutlandırıp çocuklarımızı oyalayan kısacası geleceğimizi çalan bu kişilere hesap sorulmayacak mı?

Bu çalıştayları yapanlar yaptıranlar dış ülkelere gidip eğitimi araştıran akıl hocaları ve buna çanak tutan içte işi bilmeyip bu daha iyi diyen şakşakçıların işinden başka bir şey değildir. Masraf ve israf çok büyük. Seminerler desen her yıl devam eder. Uyum için ve bilgilendirme için yapılan çalışmalara harcanan paralar ve zaman kaybı…

Evet değerli dostlar. Bütün bu olup bitenlerin sonucunda sayın velilerimizin hala gıgı çıkmayacak mı?

OKS dediler uzmanlarımız(!) okey dedik 3-4 yıl sürdü tutmadı yanlış yaptık dediler. SBS dediler 3-4 yıl sürdü tutmadı yanlış yaptık dediler. TOG dediler 3-4 yıl sürdü tutmadı yanlış yaptık dediler. Şimdi ortaya konulan acaba kaç yıl sürecek. Veli şaşırdı. Öğretmenler şaşırdı. Öğrenciler perişan oldu daha ne olsun beyler. Yetsin artık.

Bu gün okullarımız ilim yolculuğundan uzaklaştırılıp diploma dağıtan kurumlar haline getirilmiştir. Doldur boşalt sistemiyle kaç nesli mahvettik. Ben şahsen bir eğitimci olarak eleştirdiğim bir çok konu olmuştur. Ancak eğitim uzmanları tarafından beni ikna etmek için çok güzel sözcüklerle geleceğimiz ilim ve irfan yoludur dediler. ama ben inanmadım inanamadım.

Merak ettiğim başka bir şey daha var. Allah aşkına. SBS; OKS, TOG cular yine mi iş başında acaba diyorum. Ya da yeni sistemciler kim?

Şunu diyorum sonuç olarak. Beyler gelişen ve değişen dünyada ilimde ve irfanda yol almış ya da yol alan ülkeleri örnek alınız. Bol bol laf cambazlığı yaparak bir yere varamazsınız. Eskiden hükumetler değişince oluyordu bunlar. Aynı hükmet döneminde oluyor şimdi. On beş yılda altı bakan değişti. Yağmurdan kaçıyoruz doluya çarpıyoruz.

Eğitim ve öğretimde yapılan hatalar başka bir şeye benzemez. Çağdan koparılır geleceğinizi çağa mahkum edersiniz. Bocaladıkça da batarsınız.

Kalın sağlıcakla.


#dediler #yil #yaptik #yanlis #tutmadi #surdu #3-4 #baska #beyler #ppbu

Yazarın Diğer Makaleleri