Geri
M. Ali ÇINAR M. Ali ÇINAR Onuncu Köy

Kapitalizm ve İslam

Müslümanlar Kur'andan Beslenmeli ve Kur'an dan Seslenmeli.

Kapitalizm in en büyük düşmanı İslam dır. İslam barışı savunur, kapitalizm savaşı. İslam paylaşmayı savunur, kapitalizm stokçuluğu. İslam dağıtmayı ister, kapitalizm toplamayı. İslam adaleti ister, kapitalizm sefaleti. İslam dengeli bir yaşam ister, kapitalizm dengesizliği.

Kapitalizmin en büyük düşmanı İslam dır. Onun içindir ki İslam ile insanı bululuştur mu yorlar. İnsanla İslam arasına konulmuş engellerin kalkmasını istemiyorlar. Müslümanların gafleti çıkarcıların ömrünü uzatıyor. Ne zaman Kur an’dan hayata bakmasını öğrenirsek o zaman kurdukları sömürü çarkı kırılacaktır. Aksi halde bu sömürü sistemi hem malımıza hem de canımıza zarar vermeyi sürdürecektir. Kur’an dan başka hiçbir yol kapitalizmin yolunu kesemez. Bunun tek çaresi de Kur’anı ölülere okumaktan vaz geçerek kendimize okur isek ve anlamını da anladığımız zaman bütün oyunlarının yani sihirlerinin bozulduğuna şahit olacaksınız. İslam insanı kendine getiren bir dindir. Kendinden geçiren bir din değildir. Eğer sen kendindeysen hakiki bir yoldasın demektir. Kendinden geçmişsen afyon alıyorsun demektir. Bunun sağlaması da kuranın anlaşılmasıyla olacaktır. Kıl beşini, tut işini, kaldır leşini ile Müslümanlık olunmaz.

Sonuç olarak camilerimiz Müslümanlara Kur’ anın dinini öğretmelidir. Ölülere Kur’anı okumaktan vazgeçmelidir.

Lafzı muhkem anlaşılan yalnız Kur’anın,
Çünkü kaygında değiliz hiçbirimiz mananın.
Kimi bakar geçer Kur’anın yaprağına,
Kimi de üfler geçer ölünün toprağına.
İnmemiştir Kur’an bunu hakkıyla bilin,
Ne mezarlıkta okunmak ne de tören yapmak için. Mehmet Akif Ersoy

Sonuç; sömürgecilerin işine Kur’an destek verseydi bütün sömürgeciler o dini dillerinden ve ellerinden bırakmazdı. Bunu görmemiz yeterli olacaktır. Yeryüzünde iyi niyetli insanlar insanlığı, doğayı, mahlûkatı tüm güzel olan şeyleri isteyenlerin tek adresi Kur’andır. Bnu anlamak için de Kur’an la barışın Kur’andan hayata bakmasını öğrenelim. Kur’an Çarpmaz, Kur’ansızlık çarpar. Bunu da unutmayalım.#islam #stylebackground-colorinitial #kuran #zaman #isterkapitalizm

Yazarın Diğer Makaleleri