Dr. Dursun Bostancı Dr. Dursun Bostancı Sakarya'dan Sesleniyorum

Pamukova Belediyesi Denince Cevat Başkan

Bir iş için geçen haftalarda Pamukova'daydık. İşimiz Belediyeye de düştü. Cevat Keser'i uzun zamandır tanırız. Yıllardır siyasetin içinde. Pamukova denince de çoğu insanın aklına gelen ilk isimdir. Kaç defa seçime girdi hatırlamıyorum ama Sanki benim Sakarya'ya geldiğim zamandan beri Pamukova'da başkan. Doğruyol, MHP, Genç Parti, AKP Yani hangi partiden aday gösterildiyse seçildi. Rahmetli Süleyman Demirel ile dostluklarını hatırlayanlar Ne kadar renkli bir kişiliğe sahip olduğunu bilirler. Hayatını belediyeciliğe adayan, Yapabileceği tek şeymişcesine kendini veren... Yaptıklarına bakılırsa da, Bu işi iyi bilen ve yapan birisi.

***
Uğrayıp bir merhaba diyelim, bir çayını içelim dedik. Belediyede yoktu. Kendimizi tanıtıp işimizin mahiyetini söyledik. Orada yönetimde olan mesai arkadaşları Özellikle de başkan yardımcısı sayın Nuri Öztürk Başkanın yokluğunu hissettirmeden, Çok misafirperver karşıladı bizi. İşimiz de görüldü.

***
Biz kendimizi tanıttık ya... "İhtimam bundan mıdır" diye geliyor insanın aklına. Göz ucuyla belediyeye işi için gelen diğer vatandaşları da izliyorum. Bakıyorum, personelden görevlilerden Başkan yerinde yok diye kimse işini asmıyor. Vatandaş güzel karşılanıyor. Vatandaşın işi görülüyor. *** Böyle bir ekiple çalışıyorsan, Ekibin senin yokluğunda kaytarmıyorsa, Vatandaşa tepeden bakmıyorsa Elbette başkan da her seçimden zaferle çıkar. Küçük yerlerde pirenin deve yapılma olasılığı yüksektir. Ufak bir hata, büyütülür vatandaş arasında kısa zamanda yayılır. Yani siyaset yapma her zaman riskli olmuştur.

***
Yıllar önce bir işim daha düşmüştü Cevat başkana. Sakarya Devlet Hastanesinde görevliydim. O zamanlar yeşil kartı olan bir gariban hastanın Tedavisinde çok zorlanmıştım.Durumu her geçen gün kötüye gidiyordu. İstanbul'a sevk edecektim.Hastanenin ambulansı o gün yok. Belediyeninki, şoförler cemiyetinin ki de yok. Özel ambulanslar var bir de ama çok pahalı. Cevat başkana telefon ettim. Başkan bir hastayı İstanbul'a sevk edeceğim. Adamın parası da yok ve hemen gitmesi gerekli dedim. (o zamanlar ambulanslara, hasta yakınları tarafından ödeme yapılıyordu) Telefonu kapattıktan yarım saat sonra Pamukova ambulansı kapıdaydı. Ve hasta İstanbul'a yetiştirildi. Uzun yıllar sonra o hasta ile bir yerlerde karşılaştık. Kendini tanıttı. Düzelmiş.Elimi öpmek istedi. Esas elini öpmen gereken başkası dedim. Anladığını zannetmiyorum. Bir insanın haberi bile olmadan, Can kurtarılmasına vesile olmuştu Cevat Başkan.

***
Bir adam yıllarca Pamukova'da seçiliyorsa Ekibinin iyi olmasının payını hesaba katmak lazım ama, Kişilerin Allah vergisi bazı özelliklerinin bulunması gerektiğini söyleyip Cevat başkanın da hakkını teslim etmek lazım. #
Dr. Dursun Bostancı Dr. Dursun Bostancı editor

YAZARIN SON YAZILARI

Kaynarca'lı Öğretmen

Kaynarca'lı Öğretmen

Öğretmen emeklisi. Kaynarca'lıymış.
Kredi Kartlarıyla Alınan Hurmalar

Kredi Kartlarıyla Alınan Hurmalar

İlk başlarda her şey çok güzeldi
Geçen Seçim Başka Bu Seçim Başka Parti

Geçen Seçim Başka Bu Seçim Başka Parti

Zaman içinde siyasi görüşünü beğendiğin bir partinin gidişatından memnun olmaz, Bundan sonra desteklemeyebilirsin.
Reklam Mesajları

Reklam Mesajları

B00
5 Şubat'ta Neler Oldu

5 Şubat'ta Neler Oldu

Vatan Hastanesi

Vatan Hastanesi

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.